[4]
91029

NHL: Visoka zmaga Zlatih vitezov, Chicago ugnal Buffalo (video)

18. 11. 2019, 09.18

Hokejisti Golden Knights so v severnoameriški ligi NBA premagali Calgary Flames s 6:0, v drugi tekmi večera je bil Chicago Blackhawks boljši od Buffalo Sabers s 4:1.

Zlati vitezi so upe Calgaryja dokončno pokopali v zadnji tretjini, ko so zadeli kar štirikrat. William Karlsson je sicer tekmo končal pri dveh golih in eni podaji. Marc-Andre Fleury je ustavil 34 strelov. Med strelce so se vpisali še Paul Stastny, Max Pacioretty, Mark Stone in Cody Eakin, Nate Schmidt se je izkazal s kar štirimi podajami.

Pri Chicagu je Patrick Kane zadel na šesti tekmi po vrsti, za četrto zaporedno zmago pa je dva gola prispeval Kirby Dach, enkrat je bil natančen še Jonathan Toews. Corey Crawford je zbral 33 obramb. Za Buffalo je zadel Jack Eichel.

Los Angeles Kings Slovenca Anžeta Kopitarja bo v noči na torek igral proti Arizoni Coyotes.