129381

NHL: Tampa Bay prevzela vodstvo

Avtor: Urban Kolman
18. 6. 2021, 09.15

Prvaki lige NHL, Tampa Bay Lightning, so v končnici bojev za Stanleyjev pokal povedli z 2:1 v zmagah. Floridski hokejisti so v polfinalu severnoameriške lige v gosteh premagali New York Islanders z 2:1. Zmagovalca serije bo v finalu lige NHL čakal boljši iz obračuna med Las Vegasom in Montrealom. Ti ekipi sta poravnani na 1:1 v zmagah.

Znova se je izkazal vratar Floridčanov Andrej Vasilevski, ki je zaustavil kar 27 strelov, ki so jih proti vratom gostov sprožili domači igralci.

Yanni Gourde je že v 11. minuti poskrbel za prvo razočaranje domačih navijačev. Cal Clutterbuck je v 38. minuti zadel za izenačenje, a je že dve minuti kasneje dvorano utišal Brayden Point za vodstvo z 2:1.

Nato pa so svoje delo opravili z odliko obramba Tampe in vratar Vasilevski, ki je v zadnji tretjini zaprl vrata. Gol Pointa je bil tako zadnji na tekmi v areni Nassau Coliseum, kjer je v hokeju lahko uživalo 13.000 navijačev na tribunah.

Aktualne prvake lige NHL od napredovanja v finale, zadnjo stopnico letošnjih bojev v severnoameriški hokejski ligi, ločita dve zmagi. Tudi četrta tekma v noči na nedeljo bo na Long Islandu v New Yorku.

Otočani so v tretji tretjini pritisnili na plin ter dobili strelski dvoboj s Tampo z 8:5, a so bili vsi poskusi za spremembo izida jalovi.

“Proti koncu tekme so prevzeli pobudo, kar jim je vsekakor treba priznati. Vendar pa smo s požrtvovalno igro, zaustavljanjem strelov in vsemi temi drugimi dobrimi stvarmi zagotovili, da smo na koncu vendarle zmagali,” je dejal strelec odločilnega zadetka Point.

“Igro smo ohranili zares preprosto,” je dejal Gourde. “Večino tekme smo vodili in to je bilo ključno, še posebej v tretji tretjini. Led smo precej dobro zaprli in plošček smo držali, kar se je dalo stran od naših vrat, kadar koli smo imeli priložnost. Mislim, da je bilo to za nas zelo pomembno.”