[4]
127467

NHL: Prvaki iz Tampe le še zmago od konferenčnega finala

6. 6. 2021, 09.13

Hokejski prvak severnoameriške lige NHL, Tampa Bay Lightning, je po številnih golih in zmagi s 6:4 dobil tretjo tekmo 2. kroga končnice na zahodu proti Carolini Hurricanes. To pomeni, da ga le še zmaga loči od uvrstitve v polfinale tekmovanja za Stanleyjev pokal. New York je premagal Boston Bruins in dvoboj na štiri zmage izenačil na 2:2.

Tampina Nikita Kučerov in Steven Stamkos sta zadela po dvakrat, oba pa sta prispevala tudi eno podajo. Branilci naslova so sicer z golom Braydna Pointa dobili prvo tretjino, v drugi pa naprej zaostajali z 1:2 in po golu Jaccoba Slavina v 33. minuti še z 2:4. Nato pa so domači zadeli štiri zaporedne gole, tri v zadnjih petih minutah drugega dela igre, za preobrnitev izida in zmago.

V vzhodni skupini je ekipa New York Islanders po zmagi s 4:1 znova izenačila izid v zmagah. David Krejči je Boston v 24. minuti ob igralcu več na ledu popeljal v vodstvo, nato pa so do konca zadevali samo še domači, ki jim je Mathew Barzal v 54. minuti prinesel vodstvo z 2:1. Zadnja dva gola so Newyorčani ob koncu tekme poslali v nebranjena vrata, najprej je zadel Casey Cizikas, tri sekunde pred koncem pa še Jean-Gabriel Pageau.

1

Kapun pred Večnim derbijem: Tekma sezone za Olimpijo in Maribor, možnosti so 50:50 (VIDEO)...Več