[4]
122515

NHL: Po spodrsljaju Washingtona in Tampe na vrhu tudi Florida

31. 3. 2021, 10.03

Florida se je v severnoameriški hokejski ligi NHL z zmago s 4:1 proti Detroitu pridružila moštvom na vrhu razpredelnice. Tako kot Washington in Tampa Bay je doslej zbrala 50 točk. Junak tekme za tretjo zaporedno zmago Floride je bil Carter Verhaege, ki je dosegel dva gola.

Slabše se je odrezal Washington, ki je imel priložnost, da se sam zavihti na prvo mesto v ligi, a ekipa iz prestolnice ni našla načina za zmago v New Yorku. Rangers so slavili s 5:2.

Dolgo je celo kazalo na zmago Washingtona, ki je po petih minutah že vodil z 2:0. Do prve menjave strani so domači izid znižali, do preobrata pa je prišlo šele v zadnjem delu, ki ga je New York dobil s 4:0. Prvi igralec tekme v Madison Square Gardnu je bil Artemi Panarin z golom in dvema podajama.

Tampa pa je doma z 1:3 izgubila proti Columbusu. Nerešljiva uganka je bil vratar Elvis Merzlikins, ki je zbral kar 37 obramb, 20 v drugi tretjini in gostiteljem preprečil 25. zmago v sezoni.

Ostali izidi: Montreal Canadiens – Edmonton Oilers 4:0, Boston Bruins – New Jersey Devils 5:4 (kazenski streli), Chicago Blackhawks – Carolina Hurricanes 2:1 in Nashville Predators – Dallas Stars 3:2 (podaljšek).

Anže Kopitar z Los Angelesom je bil danes prost, v noči na četrtek pa ga čaka drugo zaporedno gostovanje v Las Vegasu. Na prvi tekmi je Vegas slavil zmago s 4:1.