[4]
124412

NHL: Pittsburgh z zmago nad Bostonom prehitel Washington

26. 4. 2021, 09.14

Pittsburgh je v severnoameriški hokejski ligi NHL v domači PPG Paints Areni premagal Boston z 1:0. Edini gol je v zadnji četrtini dosegel Jake Guentzel, poleg njega se je izkazal tudi vratar Tristan Jarry s 30 obrambami. Pittsburgh je po zmagi prevzel prvo mesto v skupini MassMutual East, drugouvrščeni Washington zaostaja točko.

V noči na ponedeljek so bile na sporedu še tri tekme. New York Rangers so v kultnem Madison Square Gardnu premagali Buffalo Sabres s 6:3. Blestel je 28-letni švedski napadalec Mika Zibanejad, ki je dosegel svoj tretji “hat-trick” v tej sezoni.

Philadelphia je šele po kazenskih strelih strla odpor New Jerseyja in na domačem ledu slavila s 4:3. Gostujoča zasedba je v rednem delu vodila s 3:1, v zadnji tretjini pa je Claude Giroux v razmaku 22 sekund dosegel dva gola in izsilil podaljšek. V njem ni bilo odločitve, v “loteriji” pa so bili bolj zbrani domači hokejisti. Poleg Girouxa sta zadela še Sean Couturier in Kevin Hayes, za goste je edini zadetek dosegel Jesper Bratt.

Tampa Bay je v podaljšku premagala Columbus s 4:3, zmagoviti gol je po vsega desetih sekundah igre dosegel Šved Victor Hedman.

V noči na torek bo na veliko sceno stopil tudi slovenski zvezdnik Anže Kopitar, njegov Los Angeles se bo v lokalnem obračunu pomeril z Anaheimom.

1

2

Ante Šimundža: Nas ne zanimajo njihove, njih pa ne naše zadeve (VIDEO)...Več

3

Martin Milec pred derbijem z Olimpijo: Ranjen lev je vedno najbolj nevaren (VIDEO)...Več

1

Pihler pred večnim derbijem: Želimo nadaljevati pozitivno rezultatsko serijo...Več