[4]
66866

NHL: Oshieja tudi šivi ne ustavijo (video)

8. 11. 2018, 11.32

Hokejisti Washington Capitals, prvaki severnoameriške lige NHL, so v domači dvorani gostili lanske prvake Pittsburgh Penguins in zmagali z 2:1. Junak večera je bil T.J. Oshie, ki je na obračunu zadnjih zmagovalcev Stanleyjevega pokala dosegel odločilni gol, čeprav je moral med tekmo po grobem prekršku Jevgenija Malkina na šivanje obraza.

Potem ko je moral T.J. Oshie, strelec prvega gola za prestolnike, med tekmo po grobem prekršku Malkina, ta je bil zaradi grobosti in nedovoljenega udarca v glavo izključen, zapustiti led, je dobil dva šiva zaradi ureznine pri levem očesu in šel skozi celoten protokol zaradi morebitnega pretresa možganov. A Oshie se je po šivanju vrnil v igro in dosegel odločilni zadetek za zmago 1:14 minute pred koncem tekme.

“Moj obraz je sicer malo iznakažen,a počutim se kar dobro. Ujel me je na ledu (Malkin, op. STA) in udaril v glavo. Je, kar je. Uspešno sem prestal tudi test za morebiten pretres možganov, se vrnil na led in uspelo nam je zmagati,” je po tekmi dejal Oshie, ki je v uvodnih minutah tekme najprej sicer dobil v obraz palico Ollija Maatte.

Prva zadetka na tekmi sta v dvoboju večnih tekmecev zadela Sidney Crosby in Aleks Ovečkin, oba z igralcem več na ledu. Domači vratar Braden Holtby je zaustavil 41 od 42 strelov.