[4]
158867

NHL: New York zmanjšal zaostanek v seriji

12. 5. 2022, 08.50

Onstran Atlantika potekajo tekme prvega kroga končnice severnoameriške hokejske lige NHL. V vzhodni konferenci so hokejisti New York Rangers na peti tekmi z zmago proti Pittsburgh Penguins s 5:3 za še eno tekmo premaknili prezgodnje slove iz bojev za Stanleyjev pokal.

Pittsburgh v prvem krogu končnice proti Rangers vodi s 3:2 v zmagah, v naslednji krog pa bo napredovala ekipa, ki bo prva osvojila štiri zmage. Odločilni gol in svojega prvega v končnicah je slabe tri minute pred koncem zadel Filip Chytil za vodstvo Rangers s 4:3, preden je tik pred koncem Ryan Lindgren poslal plošček v prazno mrežo.

Ekipa Florida Panthers je v boju za preboj v konferenčni finale proti Washington Capitals zmagala s 5:3 ter povedla s 3:2 v zmagah. Pri vseh petih uspešnih napadih zmagovalcev je sodeloval Carter Verhaeghe z dvema goloma in tremi podajami.

S soigralci si je nabral že tri gole zaostanka, preden so panterji v zadnjem delu strli odpor igralcev iz ameriške prestolnice. T.J. Oshie je dosegel dva gola, Jevgenij Kuznjecov pa dve podaji. Oshie, edini strelec v prvi tretjini, je v ob koncu četrte minute druge dosegel zadnji gol za Washington, ki je tedaj vodil s 3:0.

Za polfinale zahodne konference se borita ekipi Calgary Flames in Dallas Stars. Calgary je zmagal na peti tekmi s 3:1 ter povedel s 3:2 v zmagah. Andrew Mangiapane je dosegel drugi gol za kanadsko zasedbo in imel še podajo, Mikael Backlund je prav tako prispeval gol in podajo.

Vratarja Calgaryja Jacoba Markstroma (20 obramb) je premagal le Jason Robertson, ki je zadel prvi gol na tekmi v drugi tretjini. Vsi ostali so padli v tretjini, ko je dvoboj v zadnji minuti zaključil Trevor Lewis.