[4]
176545

NHL: Na krilih rekordne predstave Tarasova Columbus boljši od Floride

21. 11. 2022, 09.20

V severnoameriški hokejski ligi NHL sta bili ponoči na sporedu dve tekmi. Columbus je doma ugnal Florido s 5:3, Pittsburgh pa je z enakim izidom zmagal na gostovanju Chicago.

Junak tekme v Columbusu je bil Johnny Gaudreau z golom in dvema podajama. Do odločitve v dvorani Nationwide Arena je prišlo šele v zadnji tretjini. Gaudreau je najprej podal za gol Seana Kuralyja, nato zabil sem, na 5:2 pa je povišal Boone Jenner.

Velja omeniti tudi domačega vratarja Danila Tarasova, ki je zbral tudi zanj rekordnih 47 obramb, kar priča tudi o moči tekmeca. Kljub trudu pa je Florida doživela že tretji zaporedni poraz.

Še bolj napeto je bilo v Chicagu, kjer je Pittsburgh povedel s 3:0 in držal to prednost do 30. minute. Domači pa so se nato razigrali in Philipp Kurashev je v 56. minuti izenačil na 3:3. Le minuti kasneje je za novo vodstvo gostov zadel Sidney Crosby, ki je bil v zadnji minuti tudi podajalec pri golu Jeffa Carterja za končnih 5:3.

Anže Kopitar s kralji iz Los Angelesa je bil ponoči prost. Čaka ga še en večer oddiha, nato pa v Kalifornijo prihajajo New York Rangers.