[4]
209158

NHL: Lanski finalisti do šeste zmage na sedmih tekmah, uspešna tudi Winnipeg in Toronto

18. 11. 2023, 08.32

Hokejisti Florida Panthers, lanski finalisti severnoameriške lige NHL, so sinoči v gosteh premagali Anaheim Ducks z 2:1 in zadržali drugo mesto v atlantski skupini. Na preostalih dveh tekmah so Winnipeg Jets doma s 3:2 ugnali Buffalo Sabres, Toronto Maple Leafs pa so bili z istim rezultatom boljši od Detroit Red Wings.

Pri zmagi Floride je še najbolj blestel vratar Anthony Stolarz s 33 obrambami. Stolarz je bil rezervni vratar Anaheima med letoma 2019 in 2023, julija pa je s Florido podpisal enoletno pogodbo.

Za panterje sta tokrat zadela Eetu Luostarinen in Oliver Ekman-Larsson, Anton Lundell je prispeval dve podaji. Florida je zmagala še šestič na zadnjih sedmih tekmah, za Boston Bruins, vodilno ekipo atlantske skupine, pa zdaj z dvema tekmama več zaostaja za tri točke. Za račke, ki so izgubili drugič zapored, je zadel Frank Vatrano, John Gibson je zbral 31 obramb.

Tretje in četrtouvrščeni ekipi te skupine sta se tokrat pomerili med seboj, v švedskem Stockholmu je bil boljši Toronto. Za kanadsko ekipo je še naprej v dobri formi William Nylander, ta je z golom in dvema podajama dosegel točko že na šestnajsti zaporedni tekmi. Skupaj je pri 25 točkah (11 golih in 14 podajah), tokrat pa je Torontu pomagal izničiti zaostanek 0:2 v sklepni tretjini.

“Tukaj so družina, švedski navijači. To je bilo res nekaj posebnega in zelo zabavnega. Seveda tudi zaradi zmagi, ki nam je nato uspela, potem ko smo imeli zelo počasni prvi dve tretjini. Niz točk je zame to, kar je. Osredotočam se le na trdo delo in če pridem do točke, pač pridem. Najpomembnejše je, da smo zmagali,” je po tekmi dejal v Kanadi rojeni švedski hokejist Nylander. Ta izven sezone na Švedskem tudi živi.

Pri Torontu je John Tavares dosegel gol in dve podaji, Tyler Bertuzzi pa gol in podajo za tretjo zaporedno zmago. Za Detroit sta bila natančna Lucas Raymond in Daniel Sprong.

Na domačem ledu je slavil Winnipeg. Za Jets je Cole Perfetti zadel še na peti zaporedni tekmi. Vladislav Namestnikov in Nino Niederreiter sta vpisala po dve podaji, Connor Hellebuyck je vknjižil 26 obramb v peti zmagi na šestih tekmah za Winnipeg. Buffalo je medtem tretjič zapored izgubil, strelca sta bila Alex Tuch in JJ Peterka.

1

Matko pred tekmo sezone: Ni boljše priložnosti za osvojitev naslova kot proti Olimpiji (VIDEO)...Več