[4]
65649

NHL: Kralji ostajajo pri dveh zmagah

21. 10. 2018, 07.55

Hokejisti Los Angeles Kings v severnoameriški profesionalni hokejski ligi še ne najdejo ritma. V svoji osmi tekmi so še šestič izgubili, petič v rednem delu tekme. S 5:1 so jih v Los Angelesu ugnali hokejisti Buffalo Sabres, največ zaslug za to ima Jeff Skinner, ki je petič v karieri dosegel tri gole.

Tri podaje je prispeval Jack Eichel, Jason Pominville pa je dodal gol in podajo, s tem je prišel do svoje 700. točke v 995. tekmi NHL.

Anže Kopitar se je po bolezni vrnil na igrišče, a tako kot njegova ekipa, ki je izgubila četrtič v nizu in od katere sta trenutno na lestvici uspešnosti slabši le dve, ni bil posebej razpoložen. V 24 minutah na ledu ni niti enkrat ustrelil v okvir vrat. Edini gol za gostitelje, ki so proti Buffalu doma izgubili prvič po 15 letih, je dosegel Drew Doughty.

“Ne gre nam in ne gre. Mislili smo, da bo danes boljše, a ni bilo. Sezona je sicer še dolga, a treba bo igrati bolje in začeti zmagovati,” je po tekmi dejal domači branilec Jake Muzzin.

Svojo peto zaporedno zmago je zabeležil Nashville, s 3:0 je v gosteh ugnal Edmonton in je s sedmimi zmagami ter 14 točkami trenutno najuspešnejša ekipa lige. Za plenilce je bila to že 13. zaporedna zmaga v medsebojnih srečanjih, za njo so poskrbeli P. K. Subban, Viktor Arvidsson in Roman Josi, finski vratar Juuse Saros je za to, da je petič v karieri ostal nepremagan, ubranil 31 strelov, od tega 18 v zadnji tretjini, ko so gosti pritiskali na njegov gol.

Novi točki je zabeležil Colorado, ki se je z zmago s 3:1 na gostovanju pri Carolini v Ralaighu prebil na drugo mesto prvenstvene razpredelnice. Šved Gabiel Landeskog je dosegel dva gola, na golu gostov pa je blestel nemški vratar Philipp Grubauer, ki je ubranil kar 42 strelov.

Isto število točk kot Colorado ima tudi Toronto, ki pa je tokrat izgubil drugo zaporedno tekmo. Na domačem ledu je moral priznati premoč St. Louisu, ki je bil za prekinitev serije treh zaporednih porazov boljši s 4:1. Dva gola pri zmagovalcih, ki so si slavje zagotovili v drugi tretjini, je dosegel Rus Ivan Barbašev.

Tretjo zmago v nizu je zabeležil Vegas, s 3:1 je doma ugnal Anaheim, njegov vratar Marc-Andre Fleury ni imel veliko dela, ubranil je 17 strelov, a vseeno poskrbel za zgodovinski dosežek. Vpisal je svojo 408. zmago v karieri in se po številu zmag prebil na deseto mesto najuspešnejših vratarjev v NHL, izenačil se je z Glennom Hallom.

Po sedmih porazih, kar je bil njegov rekord, je prvo zmago v sezoni arhiviral Detroit, v Sunrisu je s 4:3 premagal Florido. Tekmo je odločil podaljšek, v katerem je v polno zadel Gustav Nyquist.

V preostalih tekmah je Philadelphia s 5:2 ugnala New Jersey, Winnipeg s 5:3 Arizono, Ottawa po podaljšku s 4:3 Montreal, tekmo je s svojim drugim golom odločil Mark Stone, Chicago s 4:1 Columbus, dva gola je dosegel Patrick Kane, Minnesota po podaljšku s 5:4 Tampo, Vancouver prav tako po podaljšku z 2:1 Boston, San Jose pa s 4:1 New York Islanders.