[4]
65506

NHL: Kralji brez Kopitarja poraženi

19. 10. 2018, 10.23

Hokejisti Los Angeles Kings so slabo vstopil v novo sezono severnoameriške lige NHL. Tokrat so kralji v domačem Staples Centru vpisali še tretji zaporedni poraz. Gosti New York Islanders so v Kaliforniji namreč slavili visoko zmago s 7:2. Kapetan kraljev Anže Kopitar tokrat zaradi bolezni ni stopil na led, kar je bilo prvič po 18. januarju 2017.

Kopitar je manjkal zaradi bolezni, s čimer je prekinil niz 126 odigranih zaporednih tekem za kralje. Trener John Stevens je po tekmi povedal, da je šele zjutraj na dan obračuna izvedel, da je Kopitar bolan in bo manjkal, a verjame, da bo kmalu spet nazaj v ekipi.

Zato pa se je v vrste kraljev po petih tekmah premora zaradi poškodbe vrnil prvi vratar Jonathan Quick, a to jim ni pomagalo, da bi našli pot do zmage. Iz vrat je šel nekaj manj kot deset minut pred koncem tekme, ko je iz 29 strelov gostov dopustil šest zadetkov. Strelca za domačo ekipo sta bila Tyler Toffoli in Jeff Carter.

Gledalce v Staples Centru pa je razveselil vsaj švedski nogometni zvezdnik Zlatan Ibrahimović, ki to sezono igra za Los Angeles Galaxy. Obisk so ameriški mediji imenovali kar “Kralj tokrat med kralji”. Ibrahimovića so namreč kralji povabili najprej v slačilnico, nato pa še na led, da je pred tekmo vrgel plošček, ki ga je lahko odnesel s seboj domov. Ob slovesu z ledu pa je med gledalce, ki so ga pozdravili z navdušenjem, brcnil še nogometno žogo.

Valtteri Filppula je zadel dvakrat in otočani so po dveh zaporednih porazih tokrat prišli do zmage. Filppula, Matt Martin, Leo Komarov in Andrew Ladd so vsak dosegli zadetek v tretji četrtini, med strelce za goste pa sta se vpisala še Casey Cizikas in Josh Bailey. Vratar Robin Lehner je zbral 28 obramb.

Naslednja tekma kralje čaka v soboto, ko bodo prav tako v domačem Staples Centru gostili Buffalo Sabres.

Ta čas vodilna ekipa prvenstva NHL Torotno Maple Leafs je na domačem ledu presenetljivo z 0:3 klonila proti nekdanjim prvakom Pittsburgh Penguins. Najbolj se je v vrstah gostov izkazal vratar Matt Murray, ki je zaustavil trenutno enega najbolj vročih igralcev na ledu, Austona Matthewsa.

Murray je zbral 38 obramb in prvič to sezono ohranil svojo mrežo nedotaknjeno, s čimer je Pittsburgh prekinil tudi niz petih zaporednih zmag Toronta. Jevgenij Malkin je k zmagi prispeval dva gola in podajo, zadetek v prazno mrežo pa je za končni izid dodal še Kris Letang.

“To je bila brez dvoma naša najboljša tekma to sezono. Tri tretjine smo odlično odigrali proti Matthewsu in Tavaresu (John, op. STA). Res smo se izkazali,” je po tekmi dejal prvi strelec večera v Torontu.

Matthews, s 16 točkami iz desetih golov in šestih podaj vodilni hokejist lige NHL, je pred tekmo lovil rekordno znamko – da bi postal še tretji hokejist v NHL, ki je na uvodnih osmih zaporednih tekmah sezone dosegel več kot točko na vsaki tekmi, a se mu ni izšlo zaradi izjemno razpoloženih pingvinov.

“Veliko stavi moramo še popraviti v naši igri. Zdelo se je, da so enostavno bolj mirni in zbrani kot mi. Niso nesmiselno divjali naokoli, le igrali so pametno in to se jim je obrestovalo,” je tekmece pohvalil Matthews.