[4]
181903

NHL: Kopitar s soigralci moral priznati premoč Dallasu

20. 1. 2023, 09.25

V severnoameriški profesionalni hokejski ligi NHL so hokejisti Los Angeles Kings drugič zapovrstjo izgubili doma. Po New Jerseyju jih je ugnal še Dallas, prepričljivo, s 4:0. Že po prvi tretjini so kralji Anžeta Kopitarja zaostajali z 0:3, četrti gol so dobili v drugi tretjini.

Najprej je dvakrat mrežo zatresel Tyler Seguin, med strelce sta se vpisala še Esa Lindell ter Jason Robertson, Seguin je bil pri četrtem golu podajalec.

Vratar Dallasa Scott Wedgewood je ubranil vseh 34 strelov, od tega tudi pet slovenskega asa. Na drugi strani je Dallas sprožil le 20 strelov, Pheonix Copley jih je ubranil 13, Jonathan Quick, ki ga je v drugi tretjini zamenjal, pa sedem.