[4]
141623

NHL: Kopitar in druščina do nove zmage

10. 11. 2021, 11.15

Hokejisti Los Angeles Kings, ki jih kot kapetan vodi slovenski zvezdnik Anže Kopitar, so v severnoameriški ligi NHL prišli do šeste zaporedne zmage. Na gostovanju pri Montreal Canadiens so po podaljšku zmagali s 3:2, junak večera pa je bil Adrian Kempe, ki je zadel po 3:39 dodatne igre, kar je bil njegov peti gol v sezoni.

V rednem delu sta za goste iz Kalifornije zadela Brendan Lemieux in Alex Iafallo, vratar Cal Petersen pa je za kralje, ki imajo ta čas najdaljši zmagoviti niz v ligi, zbral 33 obramb.

“Bila je zabavna tekma, ki smo jo tako eni kot drugi po mojem mnenju odigrali res dobro. Veseli, da se uspešno učimo zmagovati tako takrat, ko nam vse teče kot po maslu, kot tudi v primerih, ko nam ne gre po načrtih. Današnja zmaga je zelo dobra tudi za samozavest ekipe,” je za LA Kings Insider po zmagi povedal Petersen.

Kopitar je odigral slabih 24 minut tekme in sprožil štiri strele proti vratom tekmeca, vendar tokrat ni dosegel zadetka ali podaje.

Pri domači ekipi sta se med strelce vpisala Ben Chiarot in Jake Evans, vratar Jake Allen pa je zaustavil 31 strelov.

Naslednja tekma kralje čaka v četrtek po lokalnem času, ko bodo v Kanadi gostovali pri Ottawa Senators. Senatorji so tokrat izgubili z 2:3 v gosteh pri Boston Bruins.

Izmed najboljših treh ekip lige so zmagali le Carolina Hurricanes, ki so slavili po podaljšku z 2:1 v gosteh pri Tampa Bay Lightning. Tekmo je v prid gostov, ki so prišli do desete zmage v sezoni, odločil češki hokejist Martin Nečas, ki je zadel po 3:26 minute podaljšane igre.

Najboljša ekipa lige NHL, Florida Panthers, je v gosteh pri New Jersey Devils doživela visok poraz s 3:7, kljub temu pa ostala na vrhu lestvice. Najbolj se je izkazal domači vratar Mackenzie Blackwood s 34 obrambami, panterji pa so po 11 tekmah brez poraza zdaj doživeli še drugega zaporedoma.

Dva gola je k zmagi vragov prispeval Andreas Johnsson, branilec P.K. Subban pa je zadel za vodstvo na tekmi. Med strelce so se vpisali še Nico Hischier, Pavel Zacha, Ty Smith in Jimmy Vesey.

Brez zmage v gosteh pri Detroit Red Wings je ostala tudi najboljša ekipa zahodne konference, Edmonton Oilers. Ta ima v svojih vrstah tudi najboljšega strelca lige, Nemca Leona Draisaitla (23 točk), ki pa je tokrat ostal brez strela na gol. Slovenski zvezdnik lige Kopitar je ostal na šestem mestu lestvice (15).

Vladislav Namestnikov je za rdeča krila zadel v vsaki od prvih dveh tretjin in najbolj pomagal Detroitu do vodstva s 3:0, ki ga naftarji do konca tekme niso več znali uloviti in so doživeli nepričakovan poraz. Domača ekipa je slavila s 4:2 in prišla do tretje zaporedne zmage, pri kateri se je z 31 obrambami izkazal tudi vratar Alex Nedeljkovic.

Winnipeg Jets so doma po kazenskih strelih z 2:3 klonili proti St. Louis Blues, Chicago Blackhawks pa so z istim izidom (3:2) doma prav tako po kazenskih strelih premagali Pittsburgh Penguins.

Calgary Flames so doma z 1:4 klonili proti San Jose Sharks, Vancouver Canucks so po podaljšku izgubili proti gostujočim Anaheim Ducks, pri katerih je vratar John Gibson zbral kar 41 obramb, Vegas Golden Knights pa so s 4:2 premagali novince v ligi, Seattle Kraken, ki ostajajo med najslabšimi ekipami lige.