[4]
186723

NHL: Konec zmagovalnega niza Kopitarjevih kraljev

12. 3. 2023, 08.18

Hokejisti Los Angeles Kings so v severnoameriški ligi NHL doma po kazenskih strelih z 1:2 izgubili proti Nashville Predators in končali niz petih zmag. Slovenski reprezentant Anže Kopitar je zabeležil dva strela na gol v slabih 21. minutah na ledu za domače.

Vratar gostov Kevin Lankinen je ubranil 26 strelov, Tommy Novak je dosegel edini gol v rednem delu tekme, Matt Duchene pa v edinega v kazenskih strelih. V 10. minuti prve tretjine je domače povedel v vodstvo Mikey Anderson, v zadnji minuti tega dela igre je nato Pheonixa Copleya (29 obramb) premagal Novak.

Ekipa Boston Bruins je ugnala Detroit Red Wings s 3:2 in se po zadetkih Patricea Bergerona, Garneta Hathawaya in Hampusa Lindholma utrdila na čelu lige. Dosegla je petdeseto zmago v sezoni na 64 tekmah, kar je rekord v zgodovini najmočnejše hokejske lige na svetu. Prejšnji rekord je bil 50 zmag na 66 tekmah, imela pa sta ga Detroit v sezoni 1995/96 in Tampa Bay Lightning v sezoni 2018/19.

Los Angeles je tretji na zahodnem delu lige in drugi v pacifiški skupini za ekipo Vegas Golden Knights, ki so s 4:0 v Carolini nadigrali Hurricanes. Ta je druga v ligi in na čelu metropolitanske skupine. Na prvem mestu centralne skupine so igralci Dallas Stars, ki so v Seattlu Kraken po podaljšku premagali s 4:3.

Podaljšek je odločil še tri tekme. Buffalo Sabres so doma z 1:2 izgubili z New York Rangers, Colorado Avalanche so na svojem ledu s 3:2 premagali Arizono Coyotes, Florido Panthers pa so v gosteh s 5:4 premagali Winnipeg Jets.

1

Kapun pred Večnim derbijem: Tekma sezone za Olimpijo in Maribor, možnosti so 50:50 (VIDEO)...Več