[4]
107886

NHL: Islanders do vodstva, Dallas do prednosti dveh zmag

25. 8. 2020, 08.18

V mehurčkih v Toronto in Edmontonu v Kanadi se odvijajo boji konferenčnih polfinalov končnice severnoameriške hokejske lige NHL. Moštvo New York Islanders je v prvi tekmi na vzhodu proti Philadelphia Flyers zmagalo s 4:0 ter v igri na štiri zmage za preboj v konferenčni finale povedlo z 1:0. Dallas proti Coloradu vodi že z 2:0.

V vratih otočanov je bil v Torontu znova zelo zanesljiv Semjon Varlamov, ki je še drugič zaporedoma v končnici zaklenil vrata.

Za moštvo iz New Yorka pa so zadeli Andy Greene, Jean-Gabriel Pageau, Anders Lee in Devon Toews.

Varlamov, ki je ubranil prav vseh 29 strelov na gol tekmecev iz Philadelphie, je bil junak tudi prvega kroga končnice proti favoriziranemu moštvu Washington Capitals, ki so jih otočani izločili v petih tekmah.

Philadelphia je v prvem delu končnice v šestih tekmah izločila Montreal.

V konferenčnem polfinalu zahoda, obračuni so v karantenskem mehurčku v Edmontonu, so hokejisti Dallas Stars v seriji proti Colorado Avalanche dosegli še drugo zmago ter za napredovanje v finale zahodne konference potrebujejo še dve zmagi. Na drugi tekmi konferenčnega polfinala so slavili z izidom 5:2.

Hokejisti iz Kolorada so zelo dobro začeli. V prvi tretjini so povedli z 1:0, ko je ob moštveni premoči zadel Nathan MacKinnon. Mikko Rantanen pa je nato, prav tako ob power playu, zadel v drugi tretjini, v 29. minuti, za vodstvo 2:0.

A so nato v Edmontonu zagospodarili hokejisti Dallasa. Z nizom petih golov. Zadeli so Joe Pavelski (power play), Radek Faksa (power play), Aleksander Radulov, Esa Lindell in Jamie Oleksiak.

Teksaške zvezde so dobile še peto zaporedno tekmo v končnici, tudi po zaslugi vratarja Antona Hudobina, ki je tokrat paral živce Coloradu z 39 obrambami.

1

Razdrh: “Zadnji strel Olimpije ali slavje Celja, to bo spektakel!” (VIDEO)...Več

2

Studio Šport TV: “Pokal premešal karte, Rogaška ima realne možnosti za naslov” (VIDEO)...Več

3

Sodniška odločitev, ki je razdelila Nemčijo: “Očitno trenerji vsako leto poznamo manj pravil” (VIDEO)...Več