188556

NHL: Drugi zaporedni poraz Kopitarjevih kraljev

Avtor: Urban Kolman
31. 3. 2023, 08.10

Hokejisti Los Angeles Kings so v severnoameriški ligi NHL doživeli še drugi poraz po vrsti. Boljši od kraljev so bili neposredni tekmeci za končnico Edmonton Oilers, ki so derbi s kralji na domačem ledu dvorane Rogers Place dobili z 2:0. Vratar Edmontona Stuart Skinner je zaustavil 43 strelov kraljev na gol, tudi tri poskuse Anžeta Kopitarja.

Naftarji so v razvrstitvi pacifiške skupine skočili na drugo mesto. Po novem tretjeuvrščeni kralji za kanadsko ekipo zaostajajo eno točko. Los Angeles do konca rednega dela sezone čaka še sedem tekem.

Na vrhu tihomorske divizije je zasedba Vegas Golden Knights, ki je izgubila po podaljšku s 3:4 pri San Jose Sharks. Kljub porazu so si zlati vitezi z osvojeno točko kot prvi v zahodni konferenci zagotovili mesto v končnici.

Las Vegas je zbral 99 točk za prvo mesto v pacifiški skupini in prvo mesto na zahodu. Edmonton ima na drugem mestu pacifiške skupine 97 točk, Kings 96 točk.

Najboljši strelec lige Connor McDavid je dosegel svoj 300. gol v NHL. Zadel je tudi Evander Kane, Leon Draisaitl pa je dosegel svojo 70. asistenco v sezoni za Oilers.

Vratar Joonas Korpisalo je zbral 35 obramb za Kings, ki so izgubili dve zaporedni tekmi po nizu, v katerem so osvojili 12 točk.

Kralji so ostali brez najboljšega strelca Kevina Fiale (70 točk; 22 golov, 48 podaj), ki je zapustil led zaradi poškodbe spodnjega dela telesa. Izgubili so tudi branilca Mikeyja Andersona v prvi tretjini po udarcu od zadaj.

McDavid je z golom svoj točkovni niz podaljšal na 10 tekem, ko je dosegel 20 točk (šest golov, 14 podaj). Je edini igralec v zgodovini NHL, ki je petkrat v eni sezoni dosegel niz vsaj desetih točk.

Odlično gre tudi ekipi Boston Bruins. Kosmatinci bodo redni del sezone končali kot najboljša ekipa. Že predčasno so osvojili tako imenovani predsednikov pokal, ki ga bo dobila ekipa z najboljšim izkupičkom v redni sezoni.

Boston je sicer zmagal z 2:1 proti Columbus Blue Jackets po podaljšku v TD Gardnu. Odločilni zadetek po 41 sekundah podaljška je dosegel David Pastrnak, kar je bil njegov 53. gol v sezoni.

Zadel je tudi Tyler Bertuzzi, Linus Ullmark pa je zbral 25 obramb za Bruins, ki so postavili rekord franšize po številu zmag, 58, v eni sezoni. V sezoni 1970/71 so dosegli 57 zmag.