[4]
47742

NHL: Detroit izvlekel zmago v Vancouvru

7. 11. 2017, 09.15

V severnoameriški hokejski ligi NHL so ponoči odigrali šest obračunov. Na štirih tekmah so slavila domača moštva, na dveh so bili uspešnejši gostujoči hokejisti. Vancouver je izgubil na domačem ledu, ko je nadoknadil zaostanek dveh golov, a je zmaga šla vseeno v Detroit (3:2).

Zadnji obračun hokejskega večera je bil odigran na pacifiški obali Kanade v jutranjih urah po srednjeevropskem času. Hokejisti Detroit Red Wings so vodili že z 2:0, zadela sta Darren Helm in Martin Frk, ko so se v zadnji tretjini domači hokejisti vrnili ter poravnali izid na 2:2. Za domače sta zadela Denil Sedin in Michael Del Zotto. Vse je kazalo, da bo o zmagovalcu odločal podaljšek. A je minuto in 14 sekund pred koncem Slovak Tomaš Tatar poskrbel, da je zmaga šla v Detroit.

Hokejisti Toronto Maple Leafs so šele po kazenskih strelih ugnali novinca v ligi NHL Vegas Golden Knight za domačo zmago s 4:3. Tudi moštvo Washington Capitals je na domačem ledu za zmago nad Arizona Coyotes potrebovalo podaljšek s 3:2 (podaljšek).

Po sedmih minutah tekme v Washingtonu je bilo že 2:0 za gostujoče moštvo iz Arizone. A so se prestolniki vrnili ter z zadetkom ruskega zvezdnika Aleksandra Ovečkina v drugi tretjini izsilili podaljšek. Z zadetkom Johna Carlsona v peti minuti podaljška pa je zmaga ostala doma.

Domačih zmag so se veselili tudi v Bostonu in New Yorku. Hokejisti Bruins so s 5:3 premagali Minnesota Wild, Rangers pa so bili s 5:3 boljši od Columbus Blue Jackets. Ekipa Winnipeg Jets je v gosteh s 4:1 premagala Dallas Stars.

Vodilna ekipa pacifiške skupine, Los Angeles Kings slovenskega asa Anžeta Kopitarja, bo stopila na led v noči na sredo, ko bo gostovala pri mestnih tekmecih Anaheim Ducks.