77658

NHL: Dallas do napredovanja, Carolina izsilila nadaljevanje

Avtor: Gregor Kovačič
23. 4. 2019, 09.44

Hokejisti Dallas Stars so se s skupnim izidom 4:2 v zmagah uvrstili v drugi krog končnice zahodne konference lige NHL, potem ko je odločilni gol za zmago nad Nashville Predators z 2:1 po dobrih 17 minutah podaljška dosegel John Klinberg. Domači vratar Ben Bishop je za zvezde zbral 47 obramb.

Poleg Klinberga, ki je po podaji Aleksandra Radulova dosegel svoj prvi zadetek v končnici, je en gol za gostitelje, prav tako prvi v končnici, dosegel še Blake Comeau. Edini gol za goste je prispeval Austin Watson že v uvodni tretjini.

V drugem krogu končnice bo Dallas meril moči s St. Louis Blues, ki imajo prednost domačega ledu.

Na vzhodu so Carolina Hurricanes zaostajali proti branilcem naslova Washington Capitals, tokrat pa so na šesti tekmi v domačem Raleighu zanesljivo slavili zmago s 5:2, poravnali razmerje moči v zmagah na 3:3 in izsilili odločilno sedmo tekmo.

Jordan Staal in Dougie Hamilton sta vsak k zmagi prispevala gol in podajo, domači hokejisti pa so v zadnji tretjini dosegli kar tri zadetke.

Branilec Brett Pesce je po tekmi dejal, da so hokejisti Caroline počasi našli formulo za igro, s katero bi lahko presenetili prvake lige NHL, potem ko so jih slednji potisnili na rob izpada, ko so peto temo dobili kar s 6:0.

“Vse skozi smo bili v podrejenem položaju, nikoli favoriti. A danes smo pokazali, da se ne predamo kar tako, tekmecem nismo pustili veliko časa in prostora. Ne bomo odnehali. Dobro pripravljeni bomo pričakali sedmo tekmo,” je dejal Pesce, podajalec pri zadetku Justina Williamsa v zadnji tretjini.

Sedma tekma bo v sredo v Washingtonu, zmagovalec pa se bo v drugem krogu končnice pomeril z lepo spočitimi New York Islanders.