[4]
118514

NHL: Couturier ob vrnitvi dvakrat zadel

8. 2. 2021, 10.57

Hokejisti Philadelphia Flyers so v derbiju večera v severnoameriški ligi NHL s 7:4 v gosteh premagali ekipo iz prestolnice Washington Capitals. Scott Laughton je zadel tri gole, svoj prvi hat-trick, Sean Couturier, ki je izpustil zadnjih deset tekem zaradi poškodbe rebra, pa je dvakrat zadel in še asistiral.

“Nobenega dvoma ni, da je Couturier tisti igralec, ki ustvari razliko. Hotel je igrati danes,” je dejal trener Philadelphie Alain Vigneault. “Vso tekmo sem se počutil odlično, od začetka do konca,” je svoje dodal tudi Couturier sam.

James van Riemsdyk je prispeval gol in podajo, čuvaj mreže letalcev Carter Hart pa je pomagal letalcem s 33 obrambami. Kapetan Washingtona Aleks Ovečkin je dosegel dva zadetka in imel dve podaji, Tom Wilson pa je dosegel zadetek in imel prvo tekmo v NHL s tremi podajami za Washington, ki je izgubil tretjo tekmo po vrsti.

Washington je imel precejšnje težave v obrambi. Čuvaj mreže Vitek Vaneček je proti koncu druge tretjine zapustil ledeno ploskev, potem ko je prejel štiri zadetke v 14 strelih. Nato je vskočil Craig Anderson, ki je v debiju za Capitals v osmih strelih na gol letalcev zmogel šest obramb. “Nocoj smo spustili preveč golov,” je bil jezen trener Washingtona Peter Laviolette.

Čeprav je ekipa iz prestolnice zelo dobro začela. Ovečkin je domačim priigral vodstvo že v 12. minuti, ko je z močnim strelom onesposobil vratarja, plošček se je odbil od vratarjeve čelade v mrežo. Nato pa je s pravo mojstrovino preigral obrambo, plošček je potisnil skozi drsalki Philippa Myersa in podal do Toma Wilsona, ki je napolnil mrežo za 2:0. A so letalci tokrat imeli zelo razpoložena igralca Laughtona in Couturierja.

Na vrhu skupine MassMutual East je precejšnja gneča. Boston in Philadelphia imata po 18 točk, Washington tri točke manj.

Hokejisti Los Angeles Kings so na gostovanju v Las Vegasu izgubili proti domači ekipi s 3:4. Slovenski zvezdnik Anže Kopitar je ob porazu Kalifornijcev dosegel zadetek. Kopitar je svojo ekipo že po 36 sekundah popeljal do vodstva s svojim drugim golom sezone (skupaj ima ob 12 podajah 14 točk), a to je bil le eden od kar petih zadetkov v prvi tretjini, na žalost navijačev Los Angelesa so tri dosegli igralci Las Vegasa. Ob Kopitarju je za kralje v prvi tretjini zadel še Adrian Kempe, za domače pa so bili uspešni Reilly Smith, Zach Whitecloud in Chandler Stephenson. V drugi tretjini je vodstvo gostiteljev izničil Jaret Anderson-Dolan, odločilni zadetek na tekmi pa je dosegel Stephenson v 42. minuti.

Los Angeles je po 11 tekmah na dnu zahodne skupine z osmimi točkami, v tej vodi prav Vegas s 15.

Dallas Stars so doma klonili proti Chicago Blackhawks, ki so slavili z 2:1 po podaljšku. Alex DeBrincat je dosegel dva zadetka, tudi odločilnega v tretji minuti podaljška.

Ekipa Florida Panthers doma ni bila kos Detroit Red Wings, ki so zmagali s 4:1. Na tekmi v Columbusu je domača zasedba Blue Jackets dosegla pet zadetkov, a so gosti iz Severne Karoline, Carolina Hurricanes, dosegli zadetek več za zmago s 6:5. Jordan Staal je za goste dosegel gol in dve podaji.

Zaradi spoštovanja proticovindih protokolov tekmi St. Louis Blues – Colorado Avalanche in Minnesota Wild – Arizona Coyotes za zdaj ostajata preloženi.