[4]
75054

NHL: Chicago začel kot vihar in strl Toronto

14. 3. 2019, 09.50

V severnoameriški hokejski ligi NHL so bile v noči na četrtek na sporedu tri tekme, dve od njih pa sta se končali z zmagama gostujočih ekip. Chicago je slavil v Torontu s 5:4, New Jersey v Edmontonu s 6:3, Vancouver pa je na domačem ledu zanesljivo ukanil New York Rangers s 4:1.

Hokejisti iz vetrovnega mesta so sijajno odprli dvoboj v Torontu in si po prvi tretjini priigrali vodstvo 4:0, potem ko so zadeli Duncan Keith, Brenadn Perlini, Dominik Kahun in Brandon Saad, sredi druge tretjine pa je Alex DeBrincat povišal na 5:0. A gostitelji navkljub velikemu zaostanku niso vrgli puške v koruzo, postopoma so zmanjševali primanjkljaj ter po golih Andreasa Johnssona, Austona Matthewsa, Morgana Riellyja in Johna Tavaresa znižali na 4:5, za popoln preobrat pa jim je zmanjkalo časa.

Vragi iz New Jerseyja so prekinili niz sedmih zaporednih porazov in slavili v Edmontonu s 6:3. Za zmagovalce so zadeli Kenny Agostino, Travis Zajac, Damon Severson, John Quenneville, Kevin Rooney in Blake Coleman, za osmoljence današnjega dvoboja pa Sam Gagner, Alex Chiasson in Matt Benning.

Edino domačo zmago so dosegli hokejisti iz Vancouvra, ki so ukanili rangerje iz New Yorka s 4:1. Za gostitelje je v Rogers Areni dva gola prispeval Tyler Motte, po enega Brock Boeser in Jake Virtanen, za goste pa je edini zadetek dosegel Rus Pavel Bučnevič.

Los Angeles Kings Anžeta Kopitarja bodo na veliko sceno stopili v noči na petek, ko bodo gostili tekmece iz Nashvilla.