[4]
50901

NHL: Calgary z odlično drugo tretjino boljši od Kraljev

5. 1. 2018, 09.10

Hokejisti Los Angeles Kings so v severnoameriški hokejski ligi NHL gostovali pri Calgary Flames in v olimpijskem mestu izgubili s 3:4. Čeprav so kralji povedli z 2:0, so gostitelji v drugi tretjini dosegli kar štiri gole, kar jim je pomagalo do zmage. Najbolj sta se izkazala Sean Monahan in Micheal Ferland; vsak je dosegel gol in podajo.

Kapetan kraljev Anže Kopitar je bil podajalec prvi prvem zadetku gostov na tekmi, Los Angeles je po prvih 20 minutah vodil že z 2:0, nato pa so domači hokejisti zrežirali preobrat. Poleg Monahana in Ferlanda sta se med strelce za Calgary vpisala še Troy Brouwer in Mark Jankowski. Pri kraljih je bil z dvema zadetkoma najbolj razigran Tanner Pearson, enkrat pa je bil uspešen Derek Forbort.

“Nedopustno je, da dobiš štiri gole v eni tretjini. Imeli smo izvrstnih deset minut, nato pa slabih 30. V zadnjem delu smo prišli k sebi, toda preobrata nam ni uspelo zrežirati. Nepotrebno smo izgubljali plošček, proti tako dobri ekipi, kot je Calgary, ne moreš zmagati le z vratarjem in polovico ekipe,” je bil nad nekaterimi igralci, ki jih ni imenoval, razočaran trener Los Angelesa John Stevens.

Kralji se zdaj po treh gostovanjih v zahodni Kanadi vračajo domov z izkupičkom štirih od šestih možnih točk, naslednja tekma pa jih čaka v soboto, ko bodo v domačem Staples Centru gostili Nashville.

Četrtek ni bil ravno uspešen dan za vodilni ekipi lige, izgubila sta tako vodilna v vzhodni konferenci Tampa kot vodilna ekipa zahoda Vegas. Tampa, za katero je spet zadel najboljši strelec lige Nikita Kučerov (Kopitar je na 13. mestu), je s porazom 1:2 po kazenskih strelih v Montrealu osvojila vsaj točko, Vegas je prav tako izgubil z 1:2, a v St. Louisu podaljška ni bilo, tako da je razlika med najuspešnejšima ekipama že pet točk.

Najbolj prepričljiva je bila v četrtkovih tekmah Minnesota, ki je s 6:2 ugnala Buffalo. Blestel je Švicar Nino Niederreiter, ki se je po petih tekmah premora zaradi poškodbe vrnil na led in pokazal, da je lačen igre. Dosegel je tri gole, to je bil njegov drugi “hat-trick” v NHL, tudi prvega, 13. novembra 2014, je dosegel proti Buffalu. Njegov tretji gol, dosegel ga je v četrti minuti druge tretjine, je pomenil vodstvo domačih s 4:0, že takrat je bilo jasno, da bo zmaga ostala doma.

Prvaki, igralci Pittsburgha, so bili v domačem dvoboju s Carolino povsem razglašeni. Na vrata Cama Warda so sprožili le 21 strelov, niti en pa ni končal v mreži. Ward je tako prvič v sezoni in 26. v karieri ostal nepremagan. Drugi junak večera je bil mladi finski napadalec Sebastian Aho, ki je k zmagi prispeval dva gola in podajo.

Največ golov je padlo v Philadelphii, kjer so domači letalci s 6:4 premagali New York Islanders, prvo ime dvoboja je bil z dvema goloma in podajo Ivan Provorov. Rus je z zadetkom v prazno mrežo 13 sekund pred koncem tekme tudi potrdil zmagovalca.