[4]
90282

NHL: Boston zapravil visoko vodstvo, a vseeno premagal Pittsburgh

5. 11. 2019, 09.44

Hokejisti Boston Bruins so v severnoameriški ligi NHL dosegli še šesto zaporedno zmago. Zmaga je še slajša, ker so zapravili vodstvo 3:0, a na koncu še vedno s 6:4 premagali Pittsburgh Penguins. Ponoči so bile na sporedu štiri tekme, na preostalih treh so slavili gostje, le Boston je bil, kljub velikim težavam, uspešen na domačem ledu.

Boston ima 24 točk in le točko manj od vodilne ekipe lige Washington Capitals.

Kosmatinci so po 25 minutah tekme vodili s 3:0, a je v nadaljevanju druge tretjine razpadla obramba domačih, Jaroslav Halak je prejel štiri zadetke, in pingvini so zadnjo tretjino odprli z vodstvom 4:3.

Halak je v tretji tretjini zaprl vrata, na tekmi je ubranil 40 strelov Pittsburgha, Torey Krug, Brad Marchand in Patrice Bergeron so zadeli in Boston je slavil z dvema zadetkoma razlike.

“Zmagali smo zaradi Jaroslava. Nismo bili zadovoljni z igro, ki smo jo prikazali v drugi tretjini,” je po tekmi imel mešane občutke Jake DeBrusk.

V New Yorku člani domače zasedbe Rangers niso mogli zaustaviti kanadskega naleta Ottawa Senators, ki je slavila s 6:2. Jean-Gabriel Pageau je bil najuspešnejši senator z dvema zadetkoma, vratar Anders Nilsson pa je zaustavil 32 strelov domačinov. Ottawa je prišla do svoje prve zmage v gosteh v novi sezoni.

Domačini so začeli dobro. Kaapo Kakko je v deveti minuti priigral začetno vodstvo 1:0, a so nato do konca prve in v drugi tretjini Rangers prejeli kar pet zadetkov po vrsti.

Tudi v Detroitu so slavili gostje. Red Wings, skupaj z Ottawo najslabša ekipa Vzhoda, so bili nemočni proti Nashville Predators, ki so domačinom prizadejali poraz z 1:6.

Rdeča krila so v prvi tretjini, v tretji minuti je zadel Andreas Athanasiou, še imela nadzor nad dogajanjem. Nato pa je sledila porazna druga tretjina, v kateri je Detroit prejel pet golov, dva je dosegel Matt Duchene.

Podaljšek pa je odločil obračun v kanadskem Edmontonu. Hokejisti vodilne ekipe zahodne konference Oilers so klonili proti gostujočemu kolektivu Arizona Coyotes s 3:2. Zmagoviti gol je po dveh minutah podaljška dosegel Derek Stepan. Arizona ima z 19 točkami le še tri točke zaostanka za Edmontonom.