[2]
88857

Neymar lastnik novega primata

11. 10. 2019, 13.59

Brazilski nogometni zvezdnik Neymar, najdražji nogometaš na svetu, je postal najmlajši v brazilski reprezentanci, ki je zbral 100 nastopov. To mu je uspelo v Singapurju na prijateljski tekmi selecaa proti Senegalu, ki se je končala zgolj z remijem (1:1).

Neymar, ki ni bil član reprezentance, ki je junija osvojila južnoameriško prvenstvo Copa America, je odigral razmeroma mirno tekmo, najbližje je bil golu v 67. minuti, ko je izvajal prosti strel.

Čeprav mu ni uspelo doseči gola, pa je bil za 27-letnika to vseeno pomemben dan, saj je postal eden od le sedmih Brazilcev z vsaj 100 nastopi za reprezentanco, za katero je dosegel 61 zadetkov, s čimer je tretji najboljši strelec selecaa vseh časov.

Neymar le en gol zaostaja za Ronaldom, vendar jih potrebuje še 16, če želi ujeti Peleja, ki je za reprezentanco odigral le 92 tekem.