[2]
177585

Neverjetno! V enem polčasu zapravil več “zicerjev” kot ostali igralci na treh tekmah (VIDEO)

2. 12. 2022, 09.23

Eden največjih tragičnih junakov belgijskega prehitrega izpada iz mundiala v Katarju je gotovo napadalec Interja Romelu Lukaku. 29-letnik je na svetovno prvenstvo prišel poškodovan in je že pred tem za italijanski klub zabeležil le 5 nastopov v vseh tekmovanjih. Belgijec tako ni bil optimalno pripravljen, a proti Hrvaški je uprizoril enega najslabših polčasov v zgodovini svetovnih prvenstev.

Vstopil je na začetku drugega polčasa in v 45 minutah zgrešil kar štiri velike priložnosti. Ta podatek že sam po sebi pove veliko, a je še toliko bolj izstopajoč, ko ga primerjamo z drugimi igralci na prvenstvu. Lukaku je namreč v enem polčasu skočil na vrh lestvice igralcev, ki so zgrešili največ priložnosti. Poleg njega je štiri zgrešil le še Kylian Mbappe, a Francoz je izpustil le dobro polovico tekme proti Tuniziji.

Belgijec se bo zdaj po nekajdnevnem odmoru vrnil v Italijo, kjer letos igra kot posojen igralec Chelseaja. Za Lukakuja sta bili zadnji dve leti kar razburkani. 29-letnik je v Inter prvič prestopil leta 2019, ko se je v dveh sezonah pod Antoniem Contejem izkazal in pokazal, zakaj velja za enega najboljših napadalcev na svetu.

@hv10_sport Romelu Lukaku chúa tể giật mình #lukaku #fifaworldcupqatar2022 #xuhuong ♬ TheSpectre(MIX) – 周森

Temu je sledila vrnitev v Chelsea in slaba sezona v dresu modrih, po kateri se je Lukaku želel vrniti v Italijo. Želja se mu je uresničila, a kmalu so se začele težave s poškodbami.

Medtem ko bo nekdanji napadalec Anderlechta imel nekaj dni počitka, pa so nove priprave na drugi del sezone že začeli njegovi klubski soigralci, ki ne igrajo v Katarju. V ponedeljek jih čaka prva pripravljalna tekma proti ekipi Gzira United. Prijateljski obračun boste lahko spremljali tudi na Šport TV.