[2085]
119859

Neuspešna Murrayjeva vrnitev na turnirje ATP

24. 2. 2021, 16.50

Škotski teniški zvezdnik Andy Murray je neuspešno začel projekt nove vrnitve na veliko sceno na turnirjih ATP. V francoskem Montpellierju, kjer je na tej ravni tekmovanj nastopil prvič po lanskem oktobru, ga je v prvem krogu premagal Belorus Jegor Gerasimov.

Murray bi se sicer moral vrniti že na odprtem prvenstvu Avstralije v Melbournu, ki pa ga je bil nato zaradi pozitivnega testa na novi koronavirus in prepovedi potovanja v Avstralijo prisiljen izpustiti.

V Montpellierju je imel Murray sicer status igralca s povabilom.

Nekdanja številka 1 svetovnega tenisa, ki je zdaj zaradi številnih poškodb in dolgih prekinitev šele na 121. mestu lestvice, je moral v uvodnem krogu v Franciji priznati premoč 83. igralcu sveta Gerasimovu s 6:7 (10), 1:6.

Gerasimov po uspešnem začetku tekmovanja, v drugem nizu je za zmago potreboval le 44 minut, zdaj čaka na naslednjega tekmeca; to bo boljši iz dvoboja Jannik Sinner – Aljaž Bedene, ki bo danes popoldne.

1

Nov spodrsljaj Ajaxa: Prvič po 14 letih oddali točke proti Sparti (VIDEO)...Več

2

Koprivec po porazu v Mariboru: Nerazumljiv razpad sistema, moramo ostati bolj zbrani (VIDEO)...Več