Čez teden dni se začenja nova sezona nemškega nogometnega prvenstva, ki jo boste lahko spremljali na programih Šport TV-ja. Bayern je v vlogi branilca naslova, visoke apetite pa kažejo tudi ostali velikani Bundeslige.
Mednje brez dvoma spada Bayer Leverkusen, ki je sezono 2025/2026 sklenil na skromnem šestem mestu, kar je bilo dovolj, da je trenersko klop zapustil Kasper Hjulmand. Namesto nekdanjega danskega selektorja je na klop nemških prvakov iz leta 2023/2024 sedel katalonski strokovnjak Carles Martinez Novell, ki je zadnje tri sezone vodil francoski Toulouse.

Dvainštiridesetletnik je skupaj s strokovnim štabom nemudoma nakazal trenersko neizprosnost in brezkompromisnost, kar je na lastni koži občutil kapetan Robert Andrich.
Občasni nemški reprezentant, ki je v Leverkusen prišel leta 2021 iz vrst berlinskega Uniona, je čez noč ostal brez kapetanskega traku, ki ga bo po novem nosil Edmond Tapsoba. A to še zdaleč ni največja težava za enaintridesetletnika, saj mu je trener sporočil, da nanj ne bo resno računal in da si lahko v zadnjih dneh prestopnega roka poišče novega delodajalca.
Andrich je za lekarnarje na sredini igrišča sicer odigral 199 uradnih tekem, dosegel je 21 zadetkov in prispeval 14 asistenc. Pogodba s klubom ga veže do junija 2028.
Foto: Sebastian Widmann/Bundesliga/Bundesliga Collection via Getty Images