single
[2]
263641

Nesojena celjska številka ena se seli v deželo tulipanov

Avtor: Lamin Diallo
15. 8. 2025, 09.11

Slovenski nogometni vratar Lovro Štubljar je našel novo sredino. Mladi slovenski reprezentant, ki je ta mesec dopolnil 21 let, se iz italijanskega drugoligaša Empolija seli k nizozemskemu prvoligašu Groningenu. Kot so danes zapisali pri nizozemskem klubu, je Štubljar podpisal pogodbo do leta 2029.

Štubljar je kariero začel v Domžalah, poleti 2022 se je preselil v Empoli, kjer je igral predvsem za drugo ekipo, v prvi polovici sezone 2024/25 pa se je vrnil v Slovenijo. Sprva je nosil dres Celja, a se je po nekaj neprepričljivih predstavah preselil v svoj matični klub. Za oba je igral kot posojen nogometaš Empolija.

“Štubljar je mlad, nadarjen vratar, ki je prejšnji konec tedna praznoval svoj 21. rojstni dan. Empoli ga je zelo mladega pripeljal iz domovine v Italijo in je več sezon preživel na posoji pri klubih v Sloveniji. V domovini je igral za Celje in Domžale na najvišji ravni, kjer je v 44 ligaških tekmah ohranil devet nedotaknjenih mrež,” so med drugim zapisali pri Groningenu in dodali, da se je Slovenec takoj pridružil prvi ekipi.

Prestop naj bi Groningenu, za katerega je pred leti uspešno igral slovenski napadalec Tim Matavž, dal več možnosti in globino na vratarskem položaju.

Nizozemsko Eredivisie boste lahko tudi v novi sezoni spremljali na Šport TV!

Vir: STA
Foto: Sportida.com

Zadnje video vsebine

1

Dudić po novem uspehu: “To je bila kontrolirana tekma in zaslužena zmaga Maribora”...Več

2

Ajdovska ničla proti vijoličastim: “Grenak priokus, a Maribor kaznuje napake”...Več

3

VIDEO: V vijoličastem dozoreva, prihodnost pa ostaja odprta...Več

Najbolj brano ta mesec

1

Kako je United zopet postal … United...Več

2

”Mura je po velikosti tretji klub v Sloveniji”...Več

3

Pomlajeni Domžalčani tudi brez dolgoletnega kapetana optimistični: “Bolj kot lestvica je pomemben stalen napredek”...Več