single
[5]
258996

”Nemški” finale Lige prvakov s slovenskim pridihom pripadel petrkratnim prvakom

Avtor: Lamin Diallo
15. 6. 2025, 19.53

Magdeburg je letošnji zmagovalec rokometne lige prvakov, potem ko je na zaključnem turnirju v Kölnu v nemškem finalnem obračunu premagal Füchse Berlin z 32:26 (16:12). Francoski Nantes je bil v tekmi za tretje mesto boljši od španske Barcelone s 30:25 (14:9).

Magdeburg je petič slavil v najbolj prestižnem celinskem klubskem tekmovanju. Pred tem je laskavo lovoriko osvojil še v letih 1978, 1981, 2002 in 2023, medtem ko je ekipa iz nemške prestolnice v svojem prvem finalnem obračunu v ligi prvakov ostala praznih rok.

Prva polovica finalnega dvoboja – na njem sta pravico delila slovenska sodnika Bojan Lah in David Sok – je minila po notah rokometašev iz Magdeburga. V končnici drugega polčasa so povsem zasenčili berlinske lisjake in si dvakrat priigrali štiri gole prednosti (15:11, 16:12).

Rokometaši iz Magdeburga v drugi polovici niso popustili niti za ped. Tradicionalne domače tekmece so vseskozi imeli pod nadzorom, tudi po zaslugi v Rusiji rojenega španskega vratarja Sergeja Hernandeza, ki je zaustavil kar 18 strelov tekmecev iz Berlina.

Pri ekipi iz Magdeburga je bil najbolj učinkovit Islandec Gisli Thorgeir Kristjansson z osmimi goli, pri zasedbi iz Berlina pa sta Danec Mathias Gidsel in rokometaš s Ferskih otokov Hakun West Av Teigum dosegla po sedem zadetkov.

Vir: STA
Foto: Guliver Image

Zadnje video vsebine

1

Rakete Eurobasket končale z zasluženo zmago (VIDEO)...Več

2

Ajša Sivka: Sploh še nisem uspela dojeti vsega (VIDEO)...Več

3

Simao: “Priprave nam omogočajo, da se spoznamo in povežemo” (VIDEO)...Več

Najbolj brano ta mesec

1

URADNO: Delius si mane roke, zmajev dragulj za rekordno odškodnino zapušča Ljubljano (VIDEO)...Več

2

Slovenke nadoknadile zaostanek 24 točk, a ostale praznik rok (VIDEO)...Več

3

Zgodovinski uspeh, norija v garderobi in “Marjanca” (VIDEO)...Več