[3]
162032

17. 6. 2022, 17.38

Košarkarji Olimpie iz Milana v četrtek niso izkoristili prve zaključne žoge za osvojitev naslova italijanskih prvakov. V Bologni je bil Virtus uspešnejši s 84-78. Vseeno pa so tudi košarkarji moštva, ki zdaj vodi s 3-2 v zmagah, prikazali nekaj atraktivnih potez.

Klub iz Milana se je v velikem zaostanku znašel že v prvi četrtini. Olimpia je vseeno vztrajala in prednost Virtusa počasi topila. Stik z aktualnimi prvaki pa so gosti v četrtek ujeli predvsem v tretji četrtini. Pred zadnjimi desetimi minutami obračuna sta bili moštvi praktično poravnani, za najlepšo potezo Milana pa je v uvodu v zadnjo četrtino poskrbel Jerian Grant. Gre za nečaka večkratnega prvaka lige NBA in nekdanjega soigralca Michaela Jordana pri ekipi Chicago Bulls Horaca Granta. Američan je zadel za tri pod osebno napako Marca Belinellija, ob navdušenju nad svojo potezo pa pred številnimi gledalci naredil še dodatno skleco.

Šesta tekma finala Serie A Olimpia Milano – Virtus Bologna v soboto ob 20.25 na Š1!

Foto, video: Šport TV