47958

NBA: Vročica boljša od Utaha

Avtor: Gregor Kovačič
11. 11. 2017, 08.59

Moštvo severnoameriške košarkarske lige NBA Miami Heat je v noči na soboto v gosteh premagalo Utah Jazz s 84:74. Goran Dragić je v 33 minutah k zmagi svoje ekipe prispeval 18 točk, dve podaji in ukradeno žogo, z 21 točkami je bil prvi strelec vročice Dion Waiters. Za Utah jih je Rodney Hood dosegel 19.

Dragić

V ne povsem razprodani Vivint Smart Home Arena v Salt Lake Cityju si je tekmo Utah Jazz proti Miami Heat ogledalo 18.306 gledalcev. Videli so poraz domačega moštva, ki je bilo zelo neučinkovito predvsem v tretji četrtini. To je z 20:8 prepričljivo dobil Miami, ki je bil s 27:17 boljši tudi v zadnjem delu tekme.

Domači so sicer ob polčasu še vodili z 49:37, a so se nato Dragić in soigralci le prebudili, začeli zadevati koše in gostitelje najprej ujeli, nato pa še nadigrali. Čeprav je imel Waiters večji del tekme slab met, pa je nato v zadnji četrtini dosegel kar 12 točk od skupaj 21 in zapečatil usodo gostiteljev.

“Raje mečem 0:30 iz igre, kot pa 0:9, ker ko enkrat nehaš metati, potem to nasprotniku pokaže, da si izgubil samozavest. Zato sem vztrajal, metal še naprej in nato začel zadevati,” je po tekmi dejal Waiters, ki je tudi s pomočjo delnega izida 13:0 v zadnjem delu tekme 30 sekund pred koncem ekipo popeljal do vodstva s 84:74.

“Preprosto njegove žoge niso hotele v koš. Ampak mislim, da niti ni opazil, ko je v treh ali štirih minutah zgrešil vse. Živi za zadnje minute tekme, v katerih pa je nepogrešljiv,” pa je po dobljenem dvoboju pod koši dejal trener Miamija Erik Spoelstra.

“Imeli smo precej priložnosti, ki pa jih nismo izkoristili. Ali je to zaradi pomanjkanja samozavesti ali nepovezanosti v ekipi, ne vem, a moramo skozi to. Trenutno čarobna palica ne obstaja, da bi vse skupaj spremenil na hitro,” pa je po tekmi menil trener Utaha Quin Snyder. Njegova ekipa je sicer izgubila že četrto zaporedno tekmo.

Miami bo zdaj v naslednji tekmi igral v gosteh pri Detroit Pistons v noči na ponedeljek, Utah Jazz bodo že nocoj gostili Brooklyn Nets, ki so sinoči s 101:97 premagali Portland Trail Blazers.

V ostalih tekmah so Detroit Pistons s 111:104 premagali Atlanta Hawks, Boston Celtics so z 90:87 ugnali Charlotte Hornets, Chicago Bulls pa so s 87:105 morali priznati premoč Indiana Pacers. Oklahoma City Thunder so bili boljši od Los Angeles Clippers s 120:111, San Antonio Spurs so s 87:94 izgubili proti Milwaukee Bucks, Phoenix Suns pa s 112:128 proti Orlando Magic.