[3]
132143

NBA: Phoenix dobil tudi drugo tekmo

9. 7. 2021, 08.57

Košarkarji iz Phoenixa so po sredini zmagi na prvi finalni tekmi severnoameriške lige NBA s 118:105 na današnji drugi tekmi znova premagali tekmece iz Milwaukeeja s 118:108 in vodstvo v zmagah povišali na 2:0. Tretja tekma bo v noči na ponedeljek v Milwaukeeju, ekipi igrata na štiri zmage.

Košarkarji iz Arizone so s kolektivno predstavo drugič na kolena položili svoje finalne tekme tekmece in se še bolj približali svojemu prvemu naslovu v ligi NBA.

V domači zasedbi je bil strelsko najbolj učinkovit Devin Booker z 31 točkami, izdatno pomoč pa je imel v izkušenemu Chrisu Paulu, ki je 23 točkam dodal še osem asistenc, medtem ko je Mikal Bridges dosegel svoj rekorden izkupiček v končnici, tekmo pa zaključil s 27 točkami in sedmimi skoki.

V gostujoči zasedbi, ki je v ligi NBA edinkrat slavila davnega 1971, je blestel prvi zvezdnik Giannis Antetokounmpo. Grk je v 40 minutah dosegel 42 točk, od tega 20 v tretji četrtini, kar je najboljši strelski izkupiček v finalnih tekmah v zadnjih 25 letih, poleg tega pa je pobral še 12 žog pod obema obročema. Drugi njegovi igralci so bili dokaj nerazpoloženi, drugi najboljši strelec je bil Jrue Holiday s 17 točkami.

“V naših glavah je izid še vedno 0:0 in s to miselnostjo bomo začeli vse finalne tekme,” je po drugi zmagi odločno dejal Booker.

“Na naslednjih tekmah moramo pokazati še bolj agresivno predstavo in se držati naših dogovorov iz slačilnice ter uživati v igri. Vsak poraz je boleč. Nismo v dobrem položaju, a sem prepričan, da se bomo pobrali,” je po drugem porazu v finalni seriji dodal Antetokounmpo