[3]
95197

NBA: Ostroge boljše od Miamija, Čančar proti Indiani ni zaigral

20. 1. 2020, 09.21

Slovenski košarkarski zvezdnik Goran Dragić je z Miamijem v severnoameriški ligi NBA gostoval v San Antoniu in izgubil s 102:107. Dragić je v 25 minutah dosegel 19 točk, pet skokov in dve podaji. V edini preostali tekmi večera je Indiana v gosteh s 115:107 premagala Denver, pri katerem Vlatko Čančar ni dobil priložnosti za igro.

Pri Miamiju, ki ga nov obračun čaka že v ponedeljek zvečer doma proti Sacramentu, je bil sicer z 21 točkami, 15 skoki in šestimi podajami najbolj razpoložen Bam Adebayo. Pri San Antoniu pa sta LaMarcus Aldridge in DeMar DeRozan dosegla 21 oziroma 20 točk, slednji je dodal še po devet podaj in skokov.

Tekma je bila sicer precej izenačena. V prvem polčasu so oboji prišli tudi do dvoštevilčne prednosti, medtem ko je bil drugi polčas bolj tesen, a v končnici so bili malce bolj zbrani Teksačani.

“Imeli smo svoje priložnosti na obeh straneh parketa, v teh tesnih tekmah lahko odloči nekaj posesti. V nadaljevanju sezone lahko predvsem na gostovanjih pričakujemo tovrstne dvoboje, zato bomo nadaljevali na svoji poti in poskušali izboljšati našo konstantnost in zagrizenost v igri,” je po obračunu povedal trener Miamija Erik Spoelstra.

Miami po 13. porazu v sezoni ob 29 zmagah še vedno zaseda drugo mesto v vzhodni konferenci ter gleda v hrbet le Milwaukeeju (38-6). Naslednji dvoboj Gorana Dragiča in soigralce čaka že danes zvečer ob 23. uri, tekmeci pa bo Sacramento Kings.

V edinem preostalem dvoboju tega večera v ligi NBA je Denver doma s 107:115 izgubil proti Indiani, Vlatko Čančar pa ni dobil priložnosti za igro. Pri domačih se je s 30 točkami in desetimi skoki izkazal srbski center Nikola Jokić, ki je dosegel 30 točk, pri gostih pa so kar trije košarkarji na koncu zbrali 22 točk, in sicer T.J. Warren, Domantas Sabonis (15 skokov) in Malcolm Brogdon.

Denver bo v noči iz danes na torek ob 2. uri igral v gosteh proti Minnesoti Timberwolves.