[3]
119502

NBA: Murray s strelskim rekordom Denverju prinesel zmago

20. 2. 2021, 08.29

Kanadski košarkar Jamal Murray je na tekmi lige NBA v gosteh pri Cleveland Cavaliers dosegel 50 točk, s strelskim rekordom kariere za redni del sezone pa je popeljal Denver Nuggets do zmage s 120:103. To je še drugič v desetih dneh, da so zlata zrna premagala konjenike. Slovenec Vlatko Čančar je za Denver odigral dve minuti, a brez učinka.

Michael Porter je v prvem polčasu k zmagi dodal 22 točk, Nikola Jokić pa je ob svojem 26. rojstnem dnevu zbral 16 točk, 12 skokov in deset podaj.

Konjeniki, za katere je Collin Sexton dosegel 23 točk, so izgubili še deveto tekmo zaporedoma.

Na Floridi je Nikola Vučević prišel do tretjega trojnega dvojčka kariere (30 točk, 16 skokov, deset podaj) in pomagal svoji ekipi Orlando Magic do zmage s 124:120 nad Golden State Warriors.

Novinec Chuma Okeke je v ključnih trenutkih zadel dve trojki in pomagal Orlandu, ki je vmes zapravil že 17 točk naskoka, da se je vrnil v zadnji četrtini po zaostanku za 13 točk.

Evan Fournier je k zmagi dodal 28 točk, Terrence Ross pa 24.

Vodstvo lige NBA je danes popravilo urnik. Detroit Pistons se bodo po novem z New York Knicks pomerili 4. marca, zadnji dan pred premorom za tekmo zvezd All-Star.