[3]
147409

NBA: Milwaukee povozil Golden State

14. 1. 2022, 08.24

Prvaki severnoameriške lige NBA, košarkarji Milwaukee Bucks so v najbolj zanimivem obračunu današnjega večera v svoji dvorani slavili proti Golden State Warriors s 118:99 in spomnili na moštvo, ki je lani osvojilo pokal Larryja O'Briena.

Milwaukee (27-17) je na krilih Giannisa Antetokounmpa v tej sezoni zelo uspešne košarkarje Golden Stata (30-11) strl že v prvem polčasu. S sijajno predstavo tako v napadu kot v obrambi so že po prvih 24 minutah vodili s 77:38, nato pa prednost zanesljivo zadržali v drugem delu dvoboja.

Antetokounmpu je v nekaj manj kot 30 minutah na parketu uspel tretji trojni dvojček v sezoni, ustavil se je pri 30 točkah, 12 skokih in 11 podajah, vpisal pa je še tri blokade. S 23 točkami se je izkazal tudi Khris Middleton, 20 pa jih je dodal Bobby Portis. Pri gostih je manjkal predvsem učinek Stephena Curryja (iz igre 4/11). Dosegel je 12 točk, najboljši strelec Golden Stata, ki ostaja drugi v zahodni konferenci, pa je bil Andrew Wiggins s 16.

Milwaukee je moral zadnjih nekaj tekem odigrati brez trenerja Mika Budenholzerja na klopi, saj je ta zbolel za covidom-19. Danes pa se je vrnil in ekipo med drugim vodil do drugega največjega vodstva po prvem polčasu v zgodovini franšize.

“Ves čas smo bili osredotočeni na nalogo. Ko enkrat od samega začetka igramo na pravih obratih v obrambi, se vedno predstavimo v najboljši luči. Ekipe kot so bojevniki s Curryjem, Thompsonom in ostalimi iz nas izvlečejo le tisto najboljše,” je po tekmi dejal Budenholzer. “Začeli smo res obupno, potem pa je šlo na obeh straneh parketa le še navzdol,” je bil na drugi strani kratek Curry.

Trenutno najbolj vroče moštvo lige NBA ostaja Memphis (30-14). Grizzlies so zabeležili 11. zaporedno zmag, tokrat so v gosteh s 116:108 ugnali Minnesota Timberwolves (20-22). To jim je uspelo po preobratu v drugem polčasu, ključna pa je bila tretja četrtina, ki so jo dobili za 13 točk.

Pet igralcev Memphisa je doseglo dvomestno število točk, največ, 21, pa Desmond Bane. Pri domačih so bili Anthony Edwards (30 točk), D’Angelo Russell (29) in Karl-Anthony Towns (25) zelo učinkoviti, a to ni bilo dovolj proti uravnoteženi ekipi grizlijev, ki se je učvrstila na tretjem mestu zahodne konference.

Košarkarji Memphisa bodo naslednji tekmec slovenskega asa Luke Dončića in Dallas Mavericks že v noči na soboto, tekma se bo začela ob 4. uri po slovenskem času.

Na tretje mesto vzhodne konference so ponoči padli Brooklyn Nets (26-15), potem ko so jih na domačem parketu zanesljivo ugnali košarkarji Oklahoma City Thunder (14-27). Le podaja je zmanjkala Shaiu Gilgeous-Alexandru do trojnega dvojčka, dosegel je 33 točk, 10 skokov in devet podaj. Pri domačih sta manjkala Kevin Durant in Kyrie Irving, James Harden pa je dosegel 26 točk (7/22 iz igre).

Denver Nuggets (20-19), za katere več mesecev zaradi zloma in kasnejše operacije stopala ne bo igral Vlatko Čančar, so za začetek serije šestih domačih tekem ugnali Portland Trail Blazers (16-24) s 140:108. Brez svojih zvezdnikov Damiana Lillarda in CJ McColluma ter letos razpoloženega Anferneeja Simonsa Portland ni bil kos Denverju, pri katerem je šest košarkarjev preseglo mejo 15 točk. Will Barton jih je dosegel 21, Nikola Jokić pa 20.

Na edini preostali današnji tekmi so New Orleans Pelicans (16-26) s 113:89 ugnali Los Angeles Clippers (21-22). S 24 točkami je bil najboljši strelec tekme Brandon Ingram, ob njem pa je tudi preostanek prve peterke pelikanov presegel dvomestno število točk.