[3]
146987

NBA: Miami brez Butlerja do presenetljive zmage v Phoenixu

9. 1. 2022, 09.11

Košarkarjem Miamija je na gostovanju v Phoenixu uspelo pripravit največje presenečenje preteklega večera v ligi NBA, saj so brez prvega zvezdnika Jimmyja Butlerja prepričljivo s 123:100 premagali prvo moštvo lige. Prvi strelec tekme je bil Tyler Herro s 33 točkami za Miami.

Gosti so na tekmi izenačil rekord moštva s kar 22 zadetimi meti za tri točke, zadeli so 50 odstotkov metov iz razdalje. Kar osem trojk je zadel Duncan Robinson, ki je bil s 27 točkami drugi strelec za Herrojem. Oba sta v igro vstopila s klopi.

“Imamo veliko igralcev, ki lahko dosežejo točke, kar pomaga,” je ocenil Robinson. “Zadevanje lahko postane kužno. Vsekakor je danes kroženje žoge postalo kužno,” je dodal.

Miami je v drugič igral brez svojega prvega igralca Butlerja, ki je na prisilnem počitku zaradi poškodovanega gležnja. A to ni predstavljalo ovire za 25. zmago moštva (izkupiček 25:15) v tej sezoni, s čimer zasedajo tretje mesto v vzhodni konferenci.

Phoenix Suns, kljub porazu še vedno prvo moštvo lige (30:9), so bili v zaostanku od konca prve četrtine, luknja pa se je ob slabšem metu iz igre – le 38-odstotno uspešnem – do konca prvega polčasa še povečala in znašala velikih 21 točk. V drugem polčasu je Miami vseskozi nadzoroval potek srečanja.

Prvi strelec domačih je bil Devin Booker s 26 točkami. “Na tekmo so prišli izjemno sproščeni. Takšni ekipi ne smeš pustiti preveč samozavesti, preveč prostora, da dosežejo lahke koše in se razigrajo,” je po tekmi dejal Booker.

Na preostalih tekmah večera je odmevala zmaga Charlotte Hornets doma nad prvaki Milwaukee Bucks s 114:106. Za domače moštvo je Terry Rozier dosegel 28 točk, za goste pa tudi 43 točk grškega superzvezdnika Giannis Antetokounmpo ni bilo dovolj. S tem je Milwaukee zabeležil že tretji poraz na zadnjih štirih tekmah.

V Indiani je za zmago s 125:113 nad Utahom blestel litvanski center domačinov Domantas Sabonis, ki je postavil osebni rekord z 42 točkami. Memphis je brez prvega igralca Ja Moranta v gosteh s 123:108 premagal Los Angeles Clippers, Detroit je bil s 97:92 boljši od Orlanda, v Bostonu pa je Jaylen Brown s prvim trojnim dvojčkom kariere (22 točk, 11 podaj, 11 skokov) dvignil domače moštvo nad New York Knicks s 99:75.