[3]
65632

NBA: Luka Dončić najboljši strelec Dallasa (video)

21. 10. 2018, 06.06

Slovenski košarkar Luka Dončić je bil na svojem drugem uradnem dvoboju NBA lige najboljši strelec domačega moštva. Dallas je v svoji dvorani s 140:136 premagal Minnesoto. Luka je v 36. minutah igre prispeval 26 točk, 6 skokov, 3 asistence in dve ukradeni žogi.

Wiggins brez obrambe:

Dončić je je v 36 minutah za 26 točk zadel štiri trojke, imel je še šest skokov, tri podaje, dve ukradeni žogi in blokado. Poleg njega se je izkazal še drugi najstnik v vrstah domačih Dennis Smith Jr. ter dosegel 19 točk, šest podaj in tri skoke.

Dončić, ki je postal najmlajši igralec v zgodovini Dallasa, ki je na eni tekmi zadel najmanj 20 točk, pa ni začel najbolje. Zgrešil je prve tri mete in že v prvi četrtini, v kateri je bil brez točke, ter imel v statistiki dve od skupno šestih izgubljenih žog na tekmi. “Luka se je po razočaranja polnem začetku tekme hitro znašel v središču tekme in s svojo agresivnostjo prikazal odlično igro na obeh straneh igrišča,” je po tekmi povedal trener domačih Rick Carlisle.

Dončić je bil posebej uspešen v zadnjih šestih minutah in 41 sekundah druge četrtine, ko je skupaj zadel kar 15 točk, od tega dve zaporedni trojki, s katerima je njegova ekipa prvič na tekmi izenačila (56:56), dve minuti in pol pred koncem tretjega dela pa je z novo trojko svoji ekipi zagotovil šest točk prednosti 97:91. Toda dvoboj je bil odločen šele v sami končnici, ko je bil uspešen Dennis Smith Jr. Ekipi pa sta igrali zelo napadalno igro, kar 19 od 20 igralcev, ki so stopili na parket, je zadelo najmanj točko, 18 od teh najmanj pet točk, deveterica pa najmanj po 19.

Dallas bo naslednjo tekmo igral doma s Chicagom v noči na torek po slovenskem času, ko bo Miami prav tako gostil New York.

V Miamiju so domačini z Dragićem klonili v samem zaključku, saj jim ni uspelo zaustaviti Kembe Walkerja, ki je ne le zadel 39 točk in bil prvi mož dvoboja, ampak je tudi pol sekunde pred koncem s prostega meta postavil končni izid. Dragić je v 39 minutah ob 20 točkah prispeval še sedem podaj in štiri skoke ter bil drugi strelec gostiteljev.

Najboljši je bil z le točko več Dwyane Wade, ki je zadel 12,3 sekunde pred iztekom igralnega časa, vendar je Walker preprečil uspešen začetek sezone igralcem Miamija v njihovi dvorani. Ali pa sodniki, kot so menili v ekipi domačih, saj se je po njihovem mnenju Walker v zadnjem napadu zadel v Rodneyja McGruderjav, ki pa je dobil osebno napako in Walker je nato zadel prvi prosti met, drugega pa namerno zgrešil. Igralna ura je pokazala konec tekme še preden je kdo žogo ujel.

Izjemno predstavo pa je prikazal 23-letni Srb Nikola Jokić. Za Denver Nuggets, ki je ugnal Phoenix Suns s 119:91, ni le zabeležil trojnega dvojčka s 35 točkami, 11 podajami in 12 skoki, ampak se je vpisal tudi v zgodovino NBA. Pred njim je le legendarni Wilt Chamberlain prišel do dvojnega trojčka ob več kot 30 točkah brez zgrešenega meta iz igre, kar mu je uspelo dvakrat v letih 1966 in 1967. Center Jokić je zadel vseh 11 metov iz igre in zgrešil le enega izmed enajstih prostih metov.

Ekipa Houston Rockets je na krilih Jamesa Hardena (36 točk) in Chrisa Paula (28 točk, 10 podaj), ki sta skupaj zadela 64 točk, na trdi tekmi, polni izključitev, premagala Los Angeles Lakers s 124:115 in pokvarila prvo tekmo LeBrona Jamesa (24 točk) v Los Angelesu v dresu Lakers; štirikratni najkoristnejši igralec lige ga je oblekel pred tremi meseci, ko je po štirih uvrstitvah v finalih lige zapustil Cleveland Cavaliers.