74878

NBA: Luka blizu trojnemu dvojčku (video)

Avtor: Gregor Kovačič
11. 3. 2019, 09.39

Košarkarji Dallas Mavericks so v severnoameriški ligi NBA izgubili proti Houston Rockets s 93:94, slovenski zvezdnik v dresu Mavericks Luka Dončić pa je dosegel 19 točk, 15 skokov in devet asistenc. Miami Heat Gorana Dragića je klonil proti Torontu s 104:125.

Dončić je v statistiko vpisal še dve blokadi in dve ukradeni žogi.

Na drugi strani je za Houston 26 točk dal Eric Gordon, prvi zvezdnik raket James Harden pa 20.

Dallas je imel priložnost za zmago, ko je 8,9 sekunde pred koncem tekme Harden zgrešil met in je izid ostal 94:93. Dončić je popeljal svoje moštvo v napad, ovirali so ga trije igralci Houstona, Ljubljančan pa je podal do Jalena Brunsona, a mu je Chris Paul blokiral met. Dallas je izgubil desetič v zadnjih 11 tekmah in petič v nizu.

Za nekaj slabe volje je poskrbel Dončić 4:17 minute pred koncem tekme, ko je odšepal z igrišča, a se nato vrnil. Trener Dallas Rick Carlisle je po tekmi povedal, da je Dončić dobil udarec ali pa je nerodno doskočil. “Upam, da ni nič resnega. Več bomo vedeli jutri,” je povedal Carlisle, medtem kot Dončić po tekmi ni dajal izjav.

Dragić je ob porazu vročice s klopi dosegel 11 točk, štiri skoke in tri asistence. Prvi strelec njegovega moštva je bil Bam Adebayo. Najboljši posameznik tekme je bil Kyle Lowry s 24 točkami in desetimi asistencami.