[3]
110677

NBA: Lakers zapravili prvo zaključno žogo, Miami še v igri

10. 10. 2020, 09.13

Miami Heat so s tesno zmago 111:108 na peti tekmi podaljšali finale severnoameriške košarkarske lige NBA z Los Angeles Lakers. Za Miami, ki je znova igral brez poškodovanega slovenskega organizatorja igre Gorana Dragića, je s trojni dvojčkom blestel Jimmy Butler.

V izjemnem dvoboju med Butlerjem in zvezdnikom jezernikov LeBronom Jamesom je tokrat slavil prvi. V več kot 47 odigranih minutah je dosegel 35 točk, 12 skokov in 11 podaj, najpomembneje za njegovo moštvo pa dva prosta meta 16,8 sekund pred koncem za dokončno vodstvo Miamija.

Na drugi strani je James prispeval 40 točk, 13 skokov in sedem podaj in v zadnji četrtini skoraj lastnoročno priboril moštvu iz mesta angelov 17. naslov v ligi NBA. Miami je namreč vodil večji del srečanja, 10 minut pred koncem za 11 točk.

Ljubljančan Dragić je izpustil že četrto zaporedno tekmo zaradi poškodbe tetive v loku stopala. Njegov nastop na šesti tekmi v noči na ponedeljek je vprašljiv.