single
[3]
239853

NBA: Denver po dveh zmagovitih podaljških tokrat izgubil, Čančar še vedno odsoten

Avtor: Klemen Verlič
2. 11. 2024, 08.24

Ekipa Denver Nuggets je v severnoameriški košarkarski ligi NBA v gosteh izgubila z Minnesoto Timberwolves s 116:119. Slovenski reprezentant Vlatko Čančar zaradi poškodbe gležnja ni bil v postavi gostujoče zasedbe, kot so navedli v klubu pred tekmo.

Denver je v tekmo vstopil po dveh zaporednih zmagah po podaljšku, tokrat je bil za tri točke prekratek, da bi izsilil dodatni del igre za novo priložnost za zmago. Timberwolves so sicer vodili za 12 točk v začetku zadnjega dela igre, potem pa štiri minute pred zaključkom po delnem izidu Denverja 25:3 zaostajali za deset točk, a so do konca zmogli preobrat. Ekipi imata sedaj po dve zmagi in poraza v novi sezoni.

Srbski center Nikola Jokić je bil na pragu trojnega dvojčka, v 40 minutah dosegel 26 točk, 13 podaj in devet skokov. Aaron Gordon je za goste dodal 31 točk in 11 skokov, Michael Porter Jr. pa 26 točk.

Pri zmagovitih gostiteljih je Anthony Edwards prispeval 29 točk, Julius Randle 23, Rudy Gobert pa 17 in 14 skokov. Slednji je v zadnjih sekundah s parom trojk zagotovil zmago domačim. Gobert se je v začetku zadnje četrtine zapletel prerivanje s Christianom Braunom; ta je prek francoskega centra zabijal in pri tem zadel njegov obraz. Oba igralca sta po ravsanju dobila tehnični napaki.

Foto: AP Photo/David Zalubowski via Guliver
Vir: STA

Zadnje video vsebine

1

Gajser po padcu ostal brez stopničk, Pancar v drugo precej boljše (VIDEO)...Več

2

Pancar pred nadaljevanjem optimističen: ”Verjamem, da bom skozi sezono še boljši” (VIDEO)...Več

3

VIDEO: Gajser kljub bolečinam pred nedeljsko dirko z razlogi za optimizem...Več

Najbolj brano ta mesec

1

To ni Prva liga Telemach: Riera po le nekaj mesecih zapušča Eintracht...Več

2

Vitor Campelos: “Naslov prvaka več kot zaslužen, zdaj ciljamo na ligo prvakov!”...Več

3

Olimpija ostaja brez kapetana Doffa: “Ta klub bo vedno v mojem srcu”...Več