[3]
91033

NBA: James popeljal Jezernike do četrte zaporedne zmage

18. 11. 2019, 09.29

Moštvo Los Angeles Lakers je v severnoameriški košarkarski ligi NBA za četrto zaporedno zmago premagal Atlanto Hawks s 122:101. Prvi zvezdnik jezernikov LeBron James je bil s 33 točkami, 12 podajami in sedmimi skoki prvi igralec tekme. Golden State je izgubil sedmič po vrsti, mero mu je odvzel New Orleans, ki je slavil s 108:100.

James in druščina so v Staples Centru navdušili nekdanjega velikega zvezdnika Lakers Kobeja Bryanta. Domači igralci so ključno razliki naredili v uvodnih devetih minutah, ko so si priigrali 25 točk prednosti, James pa je v tem času dosegel 12 točk.

Pri Atlanti je bil najbolj razpoložen Trae Young, ki je dosegel 31 točk, sedem podaj, tri skoke in dve ukradeni žogi.

Golden State v tej sezoni nikakor ne najde igre, s katero je navduševal v preteklosti in je daleč od mest, ki jih je bil vajen. New Orleans je slavil s 108:100 in zmagal šele četrtič v sezoni. Bojevniki ostajajo pri dveh zmagah, imajo pa 12 porazov, kar jih uvršča na zadnje mesto lige NBA.

Boston je po desetih zmagah v nizu klonil proti Sacramentu z 99:100. Najbolj zaslužen za zmago je bil Buddy Hield s 35 točkami. Richaun Holmes je 13,3 sekunde pred zadnjim zvokom sirene zadel dva prosta meta za prednost Sacramenta s 100:99, ob izteku igralnega časa pa je met za zmago zapravil Marcus Smart.

Philadelphia je s 114:95 premagala Cleveland, Denver je bil s 131:114 boljši od Memphisa, Orlando s 125:121 od Washingtona.

Slovenec Luka Dončić bo igral v noči na torek po slovenskem času. Njegov Dallas bo gostil San Antonio.