[3]
56608

NBA: Houston in Utah do vodstva s 3:1

24. 4. 2018, 10.36

Houston Rockets v dvoboju z Minnesota Timberwolves in Utah Jazz v dvoboju z Oklahoma City Thunder so v prvem krogu končnice severnoameriške košarkarske lige povedli s 3:1 v zmagah. Houston se je danes v Minnesoti veselil zmage s 119:100. Utah pa je doma ugnal Oklahoma City Thunder s 113:96.

James Harden

Na tekmi v Minneapolisu je vnovič izstopal James Harden s 36 točkami, odločilna pa je bila tretja četrtina, ki so jo igralci iz Teksasa dobili kar s 50:20 ter prednost točke s polčasa dvignili na +31. Samo v tem delu je Harden dosegel 22 košev.

Chris Paul je danes k zmagi dodal 25 točk, Eric Gordon 18 in Trevor Ariza 15, Clint Capela pa ob 14 točkah zbral kar 17 skokov. Pri Minnesoti je bil z 22 koši najbolj učinkoviti Karl-Anthony Towns, Jimmy Butler jih je dosegel 19 in Derrick Rose 17.

Priložnost za napredovanje bo imel Houston že v sredo, ko bo doma gostil ekipo peti dvoboj omenjenih ekip.

Na dvoboju v Utahu je izstopal Donovan Mitchell z 32 točkami, Joe Ingles jih je dodal 20. Na drugi strani je 32 košev vknjižil Paul George, 23 točk in 14 skokov pa je v statistiko vpisal Russel Westbrook. Tudi na tej tekmi je odločala tretja četrtina, v kateri so si gostitelji priigrali prednost, ki je do konca niso izpustili iz rok.

Utah naslednji dvoboj prav tako čaka v sredo, v Oklahoma Cityju.