[3]
96707

NBA: Dragić najboljši strelec Miamija, ki je vseeno izgubil

10. 2. 2020, 09.35

Slovenski košarkar Goran Dragić je bil s 27 točkami najboljši strelec ekipe Miami Heat, a je ta v severnoameriški ligi NBA na gostovanju pri Portland Trail Blazers vseeno izgubila s 109:115. Dragić je na parketu prebil 31 minut in v statistiko vpisal še sedem podaj, štiri skoke in eno ukradeno žogo.

Pri domačih je Damian Lillard dosegel 33 točk ter temu dodal še osem podaj in štiri skoke. Gary Trent Jr. je k zmagi prispeval 22 točk, Hassan Whiteside pa je proti svoji nekdanji ekipi vknjižil 11 točk in 17 skokov.

Pri Miamiju sta manjkala Jimmy Butler in Tyler Herro, v dresu vročice pa se je prvič predstavil Andre Iguodala, ki je dosegel dve točki. Duncan Robinson je vpisal 19 točk, a le štiri v drugem polčasu.

Domači Mario Hezonja si je v drugi četrtini zvil levi gleženj in tako je imel Portland na voljo za igro le osem igralcev.

Sekundo pred koncem tretjega dela igre so sodniki Lillardu dosodili prekršek, a je njegov trener Terry Stotts zahteval ogled posnetka. Po ogledu so sodniki spremenili odločitev, saj je posnetek pokazal, da je šlo za čisto blokado. Lillard je potem z zadetima dvema prostima metoma poskrbel, da je domače moštvo vodilo za deset.

Miamiju v zadnjem delu igre ni uspelo spreobrniti izida in je tako izgubil tretjič v nizu.

Miami, ki ostaja četrto moštvo vzhoda, prihodnja tekma čaka že v noči na torek, ko bo gostoval pri zadnji ekipi lige Golden State Warriors.

V noči na torek nova tekma čaka tudi Dallas Mavericks Luke Dončića, ki bo tekmo zaradi poškodbe najverjetneje spremljal s klopi, in Denver Nuggets Vlatka Čančarja. Dallas bo gostil Utah Jazz, Denver pa San Antonio Spurs.

Atlanta Hawks je do zmage s 140:135 nad New York Knicks prišla šele po dveh podaljških. Za domače je Trae Young dosegel 48 točk, temu pa podal še 13 podaj, John Collins je k zmagi prispeval 32 točk in 16 skokov. Young, ki je v letošnji sezoni devetič presegel mejo 40 točk, je zadel vseh 16 prostih metov in šest metov za tri točke.

Z metom v zadnji sekundi se je na tekmi med Utah Jazz in Houston Rockets izkazal Bojan Bogdanović. Hrvat je sicer skupno dosegel le osem točk, a je čisto ob koncu tekme zadel met za tri točke in tako Utahu na gostovanju zagotovil zmago s 114:113. Najboljši strelec Utaha je bil sicer s 30 točkami Jordan Clarkson. Na drugi strani je za Houston Russell Westbrook dosegel 39 točk, James Harden pa je z 28 točkami ter po desetimi podajami in skoki dosegel trojnega dvojčka.

Trojnega dvojčka je ob zmagi Philadelphie 76ers s 118:111 nad Chicago Bulls dosegel tudi Ben Simmons. Košarkar Philadelphie je dosegel 19 točk ter po deset podaj in skokov. Na tekmi med Washington Wizards in Memphis Grizzlies pa je do trojnega dvojčka s 27 točkami ter po desetimi podajami in skoki prišel Ja Morant, ki je tako pomagal Memphisu do zmage s 106:99.