[3]
177928

NBA: Dragić in Čančar ostala praznih rok, Davis z zgodovinskim večerom

5. 12. 2022, 08.24

Slovenska košarkarja v severnoameriški ligi NBA, Goran Dragić s Chicago Bulls in Vlatko Čančar z Denver Nuggets, sta bila tokrat ob skromnih minutažah brez uspeha. Dragić je z biki gostoval pri Sacramento Kings, ki so zmagali s 110:101, Čančar pa je z zlatimi zrni v gosteh pri New Orleans Pelicans prav tako izgubil s 106:121.

V New Orleansu je košarkar pelikanov Jose Alvarado popeljal gostitelje do zmage nad Denverjem z osmimi trojkami ter s strelskim rekordom kariere, z 38 točkami. Štiriindvajsetletnik iz Portorika je obenem dosegel največ točk med vsemi igralci v ligi, ki so to sezono dobili priložnost s klopi.

“To je neverjetno,” je po tekmi dejal Alvarado o glasnih vzklikih navijačev: “Jose, Jose, Jose!”.

Prvi zvezdnik pelikanov Zion Williamson je k zmagi dodal 25 točk, New Orleans pa je zdržal tudi pritisk dvakratnega najkoristnejšega igralca (MVP) Denverja, Nikole Jokića. Srbski zvezdnik je dosegel 32 točk, 16 skokov in osem podaj.

Trener Denverja Michael Malone, ki je bil dobri dve minuti pred koncem tekme izključen zaradi spora s sodnikom, je Čančarju namenil 15 minut igralnega časa, vendar se Slovenec v tem času ni vpisal med strelce.

Čančar je iz igre zgrešil vse štiri mete na koš, v statistiko pa je vpisal dva skoka ter po eno podajo in ukradeno žogo.

Brez zmage je ostal tudi Dragić, ki je s Chicagom gostoval pri Sacramento Kings. Čeprav je pri bikih z 41 točkami blestel Zach LaVine, so kralji zmago obdržali doma.

Malik Monk je bil prvi strelec gostiteljev z 20 točkami s klopi, skupaj pa je kar sedem košarkarjev kraljev doseglo po deset ali več točk.

Tudi Dragić je v igro vstopil s klopi in imel tokrat na voljo osem minut, v tem času pa je zbral dve točki, en skok in dve podaji, izgubil pa je tudi dve žogi.

Los Angeles Lakers so pod vodstvom izjemnega Anthonyja Davisa dosegli osmo zmago na zadnjih desetih tekmah Davis je na tekmi proti Washington Wizards, ki so jo jezerniki dobili s 130:119, dosegel kar 55 točk in 17 skokov. Le enkrat v karieri je imel boljši izkupiček točk.

Davis je dejal, da po težavah s poškodbami zdaj še išče svoj ritem. “Počutim se res dobro, samozavesten sem pri vseh svojih metih, igram z odlično hitrostjo,” je dejal Davis, ki je zadel 22 od 30 metov iz igre.

“Fantje so opravili odlično delo, vsakič znova so me našli. Gre za ekipno zmago. Končno se kaže naša miselnost moštva s trudom na obeh koncih parketa,” je dodal prvi strelec tekme.

Po klavrnem začetku sezone je ekipa zdaj na dosegu končnice in ima deset zmag in 12 porazov. LeBron James, ki je bil zaradi težav z gležnjem vprašljiv za tekmo, je k zmagi dodal 29 točk, osem skokov in šest podaj, vendar je tudi izgubil pet žog.

Zmage so dosegle tudi najboljše ekipe v ligi. Boston Celtics so premagali Brooklyn Nets s 103:92, Jaylen Brown pa je za vodilne v vzhodni konferenci dosegel 34 točk. Kevin Durant je za mrežice, ki so pred tem nanizale štiri zaporedne zmage, zbral 31 točk.

Phoenix Suns so dobili gostovanje pri San Antonio Spurs s 133:95 in so še vedno na vrhu zahodne konference. Ostroge pa so izgubile še enajstič zaporedoma. Poraz so doživeli tudi Cleveland Cavaliers, ki so izgubili na gostovanju pri New York Knicks; ti so slavili z 92:81.