[3]
138658

NBA: Dončić že na pripravljalni tekmi blizu trojnega dvojčka

9. 10. 2021, 08.22

Slovenski košarkarski as Luka Dončić je na drugi pripravljalni tekmi pred novo sezono lige NBA bil znova igralsko razpoložen in je na koncu za malo zgrešil trojnega dvojčka. V manj kot 18 minutah igre je k zmagi Dallasa nad Los Angeles Clippers s 122:114 prispeval 14 točk, devet podaj in osem skokov.

Dallas je z začetno postavo Dončić, Kristap Porzingis, Tim Hardaway jr., Dwight Powell in Dorial Finney-Smith bil tesen dvoboj s “starimi znanci” iz Los Angelesa. Clippers so namreč v obeh preteklih sezonah Dallas premagali v končnici. Moštvo iz Teksasa je bilo ta večer boljše v odločilni zadnji četrtini.

K zmagi Dallasa je pomembno prispeval tudi latvijski center Kristaps Porzingis, ki je izmed prve peterke preživel največ časa na parketu, skoraj 20 minut, pri tem pa dosegel 15 točk in pet skokov. Prvi strelec moštva iz Teksasa je bil sicer Eugene Omoruyi z 20 točkami s klopi.

Clippers na današnji igre niso bili v popolni postavi. Iz prve peterke sta manjkala Kawhi Leonard in Serge Ibaka, od ostalih pa še Marcus Morris Sr., Ivica Zubac in Nicolas Batum. V prvi peterki ni bil pretirano razpoložen Paul George, ki je dosegel le šest točk v skoraj 20 minutah igre. Reggie Jackson je dosegel 14 točk v prvi peterki, prvi strelec moštva pa je bil Luke Kennard z 19 točkami s klopi.

V preteklem večeru je pripravljalno tekmo odigral Denver s Slovencem Vlatkom Čančarjem v postavi. Ta je bil v nekaj več kot 15 minut igre s klopi izjemno učinkovit, dosegel je 13 točk. Denver je sicer na domačem parketu s 112:114 izgubil z Minnesoto Timberwolves.

Prvo ime Denverja Nikola Jokić je bil blizu trojnega dvojčka z 10 točkami, devetimi skoki in devetimi podajami. Karl Anthony-Towns je za Minnesoto dosegel 12 točk.

Eni glavnih favoritov za zmago v letošnji sezoni, ki se začne 19. oktobra, so znova Los Angeles Lakers. Ti so na svoji prvi pripravljalni tekmi letošnjega leta izgubili z Golden State Warriors, za katere sta bila izjemno razpoložena Steph Curry s 30 točkami in Jordan Poole z 28.