single
[3]
208611

NBA: Domači zmagi za Orlando in Boston, poraz za Golden State

Avtor: Aljaž Pirnat
12. 11. 2023, 08.43

Ekipa Orlando Magic je v severnoameriški košarkarski ligi NBA doma s 112:97 premagala Milwaukee Bucks in ekipi, ki je bila pred sezono med kandidati za naslov prvaka, prizadejala drugi zaporedni poraz. Košarkarji Boston Celtics so prav tako v svoji dvorani premagali Toronto Raptors s 117:94.

Preostali ekipi v dvobojih tega večera pa sta klonili pred svojimi gledalci. Igralci Atlanta Hawks so izgubili proti Miami Heat s 109:117, Golden State Warriors pa proti Cleveland Cavaliers s 110:118.

V Orlandu je Paolo Banchero dosegel 26 točk in 12 skokov, veliko vlogo pa sta imela brata iz Berlina, ki sta z Nemčijo postala svetovna prvaka. Franz in Moritz Wagner sta zbrala 43 točk, prvi je dosegel 24 točk, šest skokov in tri podaje, starejši Moritz pa 19 točk in štiri podaje. Tako zvezdnik Milwaukeeja, Grk Giannis Antetokounmpo, kljub 35 točkam, 10 skokom in sedmim podajam ni mogel prinesti preobrata, saj je bil s soigralci v enakovrednem položaju z domačimi le v prvi četrtini.

Jaylen Brown (29 točk), Jayson Tatum (27) in latvijski center Kristaps Porzingis (21 točk in sedem skokov) so vodili Boston do prepričljive zmage. Pascal Siakam (17 točk in osem skokov) ter nemški kapetan Dennis Schröder (14) sta bila najboljša v napadu kanadske zasedbe, ki je imela po dveh zaporednih zmagah v gosteh tokrat za poraz slab met za tri točke (10:37).

Oslabljeni Miami je bil v olimpijskem mestu iz leta 1996 uspešnejši od domačih, saj je Bam Adebayo ob 17 skokih dosegel še 26 točk, novinec Jaime Jaquez Jr. pa zanj rekordnih 20 točk. V dresu gostov, ki so dosegli četrto zmago v nizu, sta manjkala zaradi poškodbe desnega gležnja prvi strelec Tyler Herro in prav tako izvrstni napadalec Jimmy Butler. Pri domačih je bil v ospredju Trae Young z 11 podajami in 27 točkami, od tega štirinajstimi v zadnji četrtini.

Vroče je bilo v predmestju San Francisca, kjer je za domače bojevnike Stephen Curry dosegel 30 točk, a so ostali brez Draymonda Greena, ki je bil izključen v sedmi minuti tretje četrtine. Tedaj je namreč z ramo podrl prvega igralca gostov Donovana Mitchella (21 točk, sedem skokov, pet podaj in ukradeni žogi). Caris LeVert je nato odvihral v protinapad za polaganje, po katerem je žogo daleč od dogajanja poslal Green. Mitchell ga je začel loviti po igrišču. Ko se je vse skupaj umirilo, so si sodniki ogledali posnetek dogajanja in izključili Greena, Mitchell pa je dobil osebno napako.

Vir: STA
Foto: Sportida.com

Zadnje video vsebine

1

VIDEO: ”Pred letom, dvema smo iz takšnih situacij matirali nasprotnike”...Več

2

Strateg zmajev Mitrović po romunskem skalpu: “Po tem, ko smo ujeli ritem, smo nadzorovali srečanje” (VIDEO)...Več

3

Studio ŠTV: “Koper ima Iličića, Olimpija pa igralca takšnega kova nima”...Več

Najbolj brano ta mesec

1

Riera odgovarja na namigovanja o njegovem odhodu: ”Če se klubi zanimajo za nas, pomeni, da delamo dobro” (VIDEO)...Več

2

Od rešitelja do nebodigatreba: kako hitro nogomet pozabi...Več

3

VIDEO: Bavarci prekinili niz Bayerja in dosegli že 15. zaporedno zmago...Več