[3]
97016

NBA: Boston po dveh podaljških boljši od LA Clippers

14. 2. 2020, 08.48

Košarkarji Boston Celtics so v severnoameriški ligi NBA po dveh podaljških ugnali Los Angeles Clippers s 141:133 in prišli do sedme zaporedne zmage v domači dvorani ter osme na zadnjih devetih tekmah. Jayson Tatum je dosegel 39 točk, s čimer je le za dve zaostal za strelskim rekordom kariere, Marcus Smart je k zmagi dodal 31 točk.

Tatum je iz igre zadel 14 od 23 metov na koš, trojke je metal 5:10, ob tem pa dodal devet skokov v več kot 47 minutah na parketu, medtem ko je igral čvrsto obrambo proti Kawhiju Leonardu in druščini.

V domači ekipi sta se izkazala še Gordon Hayward z 21 točkami in 13 skoki, ter Kemba Walker, ki je k zmagi prispeval 19 točk in devet skokov.

Prvi strelec gostov iz Kalifornije, ki so večji del tekme odigrali brez Paula Georgea, je bil Lou Williams, ki je s klopi dosegel 35 točk, prvi zvezdnik moštva Leonard jih je zbral 28 in 11 skokov.

Kelti so obenem sporočili, da bodo naslednjo sezono upokojili dres s številko 5 Kevina Garnetta, ki je leta 2008 popeljal Boston do naslova prvaka NBA.

Na edini preostali tekmi večera pred premorom za tekmo All-Star je italijanski košarkar Danilo Gallinari dosegel 29 točk in popeljal ekipo Oklahoma City Thunder do zmage s 123:118 nad New Orleansom.

Nemški rezervist Dennis Schröder je dodal 22 točk, Novozelandec Steven Adams pa 11 točk, vključno s svojo prvo trojko v NBA, in 11 skokov. Chris Paul je zbral 14 točk in 12 podaj.

Zvezdnik pelikanov, novinec Zion Williamson je bil prvi strelec tekma z 32 točkami, JJ Redick pa je s klopi za New Orleans dodal 24 točk.

1

Ante Šimundža po novi zmagi: “Če so igralci utrujeni po treh dnevih, potem Maribor zanje ni pravo mesto” (VIDEO)...Več

2

Oskar Drobne: “Odličen prvi polčas v Ljudskem vrtu, v drugem delu smo hitro padli” (VIDEO)...Več

3

Sodniška odločitev, ki je razdelila Nemčijo: “Očitno trenerji vsako leto poznamo manj pravil” (VIDEO)...Več