[5]
116876

Našim rokometašem se tokrat ni izšlo

16. 1. 2021, 20.03

Slovenska moška rokometna reprezentanca je na današnji tekmi 2. kroga svetovnega prvenstva v Egiptu izgubila proti Rusiji s 25:31 (13:16). Slovenija se bo v ponedeljek ob 18. uri pomerila z Belorusijo.

Slovenski rokometaši so doživeli prvi poraz v Egiptu. Po četrtkovi rekordni zmagi nad Korejci so v prazni dvorani v predmestju Aleksandrije morali priznati premoč dvakratnim svetovnim prvakom iz Rusije. Svojega napredovanja v drugi del tekmovanja po današnjem porazu niso ogrozili, časa za lizanje ran pa po bolečem porazu tudi nimajo na voljo, saj jih že čez dva dni čaka nov obračun z Belorusi.

Po dveh krogih v skupini H sta v vodstvu Belorusija in Rusija s po tremi točkami, Slovenija ima dve, Južna Koreja pa je brez njih. Tri najboljše izbrane vrste se bodo prebile v drugi del tekmovanja in se pomerile s tremi najboljšimi iz skupine G. V njej so Švedska, Egipt, Severna Makedonija in Čile.

Izbrance slovenskega selektorja Ljubomirja Vranješa je po rutinsko opravljeni uvodni nalogi proti Korejcem danes čakala veliko težja naloga proti dvakratnim svetovnim prvakom iz Rusije. Njegovi varovanci so bili med celotnim dvobojem v podrejenem položaju. V težave je zabredla že uvodna postava – v njej so bili vratar Klemen Ferlin, krilna igralca Darko Cingesar in Blaž Janc, zunanji igralci Borut Mačkovšek, Dean Bombač in Jure Dolenec ter krožni napadalec Blaž Blagotinšek -, premika na bolje niso prinesle niti postopne menjave.

Največje vrzeli so bile v napadu, slovenski rokometaši so bili v zaključnih strelih precej nezbrani, njihova igra je bila zelo statična in brez ideje. Vse to so Rusi izkoristili: v 14. minuti so jim prvič na tekmi ušli za dva gola (5:7), šest minut kasneje pa je razlika narasla že na tri (8:11). Do konca polčasa se razmerje moči na igrišču ni spremenilo, Slovenci so na veliki odmor odšli z zaostankom 13:16.

Slovenske težave se niso končale niti v začetku drugega polčasa, izjemno samozavestni Rusi so jih zasenčili v vseh prvinah igre. Vranješ je že v zgodnjem obdobju drugega polčasa – v 37. in 41. minuti – porabil svoji obe minuti odmora, njegovi varovanci pa so medtem že zaostali za sedem golov (16:23).

V zadnjih dvajsetih minutah niso našli pravega recepta za igro ruske izbrane vrste, kjer je blestel vratar Viktor Kirejev, ki je zbral kar 17 obramb. V 53. minuti so se po golu Staša Skubeta resda približali na tri gole zaostanka (25:28), v sami končnici pa znova naredili nekaj nepotrebnih napak in tekmecu priznali premoč.

“Danes je bilo vse narobe. Od začetka tekme smo bili ‘mrtvi’, našo igro do konca tekme nismo znali spraviti na višjo raven. Rusi so nas povsem nadigrali, njihov vratar pa nas je uničil. Igrali smo prepočasi, ne vem, če smo med tekmo izpeljali pet nasprotnih napadov. A poraz nas ne sme potreti, že čez dva dni nas čaka nova zahtevna preizkušnja z Belorusi,” je po tekmi za RTV Slovenija dejal levi zunanji igralec Borut Mačkovšek.

1

Kapun pred Večnim derbijem: Tekma sezone za Olimpijo in Maribor, možnosti so 50:50 (VIDEO)...Več