[4]
39007

Nashville povedel proti Anaheimu

21. 5. 2017, 09.35

Nashville Predators so v severnoameriški hokejski ligi NHL v dvoboju z Anaheim Ducks v boju na štiri zmage korak bližje velikemu finalu, saj so v zmagah povedli s 3:2. Na peti tekmi finala v Kaliforniji so namreč gostitelje premagali s 3:1. Junak tekme je bil Pontus Aberg, ki je v zadnji tretjini dosegel zmagoviti zadetek, a pri tem izgubil zob.

Aberg je sicer izgubil zob, a na peti tekmi finala dosegel odločilni gol proti racmanom. Aberg je pobral odbiti plošček in zadel, ko se je vrgel z glavo naprej, ter popeljal goste v vodstvo z 2:1 devet minut pred koncem tekme. Po zadetku je moral zapustiti led, da so ga zdravniki pregledali, da nima morda pretresa možganov.

“Potem ko sem dosegel gol, so me poklicali z ledu,” je dejal 23-letni Aberg: “Tega nisem pričakoval, saj me nič ni bolelo. Vendar pa se je tako odločilo vodstvo lige, zato nisem imel druge izbire. Nekako sem z obrazom naprej padel in izgubil zob, k sreči pa si pri tem nisem poškodoval glave.”

Austin Watson je zapečatil zmago z zadetkom v prazna vrata 48 sekund pred koncem, vratar Pekka Rinne je zbral 32 obramb. Edini zadetek za racmane, ki so po prvi tretjini zaradi poškodbe izgubili vratarja Johna Gibsona, je dosegel Chris Wagner.

Šesta tekma finala bo v ponedeljek, ko bodo plenilci na svojem ledu lahko že končali dvoboj in si priigrali veliki finale tekmovanja za Stanleyjev pokal. V njem se bodo pomerili ali s Pittsburghom ali z Ottawo.