28082

Nashville nadaljuje, Anaheim končal končnico

Avtor: Rok Grilec
28. 4. 2016, 08.27

Hokejisti Nashville Predators so v odločilni, sedmi tekmi prvega kroga končnice lige NHL v gosteh ugnali Anaheim Ducks z 2:1. V drugem krogu jih čakajo San Jose Sharks. V vzhodni konferenci pa so se na prvi tekmi 2. kroga že pomerili Tampa Bay Lightning in New York Islanders, s 5:3 so zmagali slednji in v zmagah povedli z 1:0. Moštva igrajo na štiri zmage.

Nashville je oba zadetka dosegel že v prvi tretjini prek Colina Wilsona in Paula Gaustada, nato pa tudi s pomočjo razpoloženega vratarja Pekke Rinneja (36 obramb) zdržal vse nalete gostiteljev, sicer zmagovalcev pacifiške skupine, za katere je edini zadetek dosegel Ryan Kesler.

“Ta zmaga pomeni veliko in kaže, da imamo pravi karakter. Veliko se lahko naučimo iz te serije. Igrali smo proti resnično dobremu tekmecu, zato lahko iz tega res marsikaj izvlečemo. Mislim, da smo že zdaj boljše moštvo,” je po tekmi ameriškim medijem povedal Rinne. Nashville je napredoval šele tretjič v končnici, pred tem je nazadnje preskočil oviro v “play-offu” leta 2012.

Anaheim je četrtič zapovrstjo zapravil vodstvo s 3:2 v zmagah in izgubil sedmo tekmo na domačem ledu. “Mislim, da tekmeci niso imeli posebej veliko priložnosti, mi pa smo nekajkrat zatresli še okvir vrat. To je bila verjetno ena naših najboljših iger v tej seriji, ampak očitno nam ni bilo usojeno. Ne znam pojasniti tega,” pa je povedal napadalec domačih Andrew Cogliano.

Lightning in Islanders pa so že začeli boje v 2. krogu, prvo tekmo so dobili Newyorčani, pri katerih je z dvema zadetkoma blestel Shane Prince, John Tavares pa je dodal gol in dve podaji. Domači, branilci naslova prvaka vzhodne konference, so že v drugi tretjini iz igre potegnili prvega vratarja Bena Bishopa, ki je prejel štiri zadetke iz 13 strelov.

“To je bil eden tistih večerov, ko ti ne gre prav nič. To moram pozabiti. Ne gre za zadnjo tekmo, gre za naslednjo, na to se moram osredotočiti,” pravi Bishop. Tampa se je po zadetkih Nikite Kučerova in Valtterija Filppule približala na 3:4 v zadnji tretjini, a Cal Clatterbuck je z golom v prazno mrežo pokopal upe domačih.

1

Stojanović: Najtežje so tekme po derbijih, Mariboru proti Rogaški zagotovo ne bo lahko (VIDEO)...Več

2

Tavares za Šport TV: Kljub temu, da ne igram več, s svojimi izkušnjami še vedno pomagam ekipi (VIDEO)...Več