[2]
97711

Napoli z remijem na Camp Nou, Bavarci v Londonu naredili ogromen korak

25. 2. 2020, 23.12

Nogometaši Napolija so na prvi tekmi osmine finala lige prvakov igrali neodločeno 1:1 proti Barceloni. Na drugi tekmi večera je Chelsea gostil Bayern in izgubil z 0:3.

V Londonu so bili v prvem polčasu nekoliko konkretnejši Bavarci, ki so med drugim zagorozili v 11. minuti, ko je Kingsley Coman za malo zgrešil cilj, v 16. minuti se je izkazal domači vratar Wilfredo Caballero po poskusu Roberta Lewandowskega, v 29. minuti je Thomas Müller z roba kazenskega prostora žogo poslal malce mimo vrat, v 35. pa je s strelom z glavo zatresel prečko. Domači so eno lepših priložnosti imeli v 43. minuti, ko se je za strel odločil Marcos Alonso, a je bil Manuel Neuer na mestu.

V 51. minuti so Nemci povedli, ko je Lewandowski z leve strani žogo poslal v osrčje kazenskega prostora, od koder je nato zadel Serge Gnabry. Isti igralec je podvojil prednost Bayerna v 54. minuti, takrat je zadel z diagonalnim strelom z leve strani. Spet pa je podal Lewandowski.

V 63. minuti bi sodnik kaj lahko dosodil najstrožjo kazen za Bayern po igranju z roko Andreasa Christensena v kazenskem prostoru, a se ni odločil zanjo. A je Bayern v 76. minuti dosegel nov gol, Alphonso Davies je bliskovito krenil po levi strani, nato pa žogo podal pred gol do prvega strelca tekmovanja Lewandowskega, ki ni imel težkega dela za 3:0. Za nameček je Chelsea v 84. minuti ostal še brez izključenega Marcosa Alonsa.

V Neaplju pa je gostovala Barcelona, ki je imela žogo več v posesti, a v prvem polčasu je bila praktično nenevarna proti strnjeni obrambi domačih. Zato pa so bili konkretnejši gostitelji, ki so povedli v 30. minuti, ko je Dries Mertens zadel z roba kazenskega prostora ter se s 121. zadetkom izenačil z Marekom Hamšikom na vrhu večne lestvice strelcev pri Napoliju. Blizu zadetka je bil tudi Kostas Manolas v 42. minuti, ko je zgrešil iz bližine.

V 57. minuti je Barcelona izenačila, ko je iz bližine zadel Antoine Griezmann po podaji Nelsona Semeda z desne strani. Štiri minute pozneje je na drugi strani z leve strani poskusil Lorenzo Insigne, toda Marc-Andre ter Stegen se ni pustil premagati, tako kot tudi ne po poskusu Joseja Callejona malce zatem. V 76. minuti je Barcelonin branilec Samuel Umtiti meril malce previsoko, v 84. pa je bil nenatančen še domači zvezdnik Insigne.

V 89. minuti je vezist Barcelone Arturo Vidal zaradi prekrška in “petelinjenja” naenkrat dobil dva rumena kartona in posledično rdečega ter moral predčasno z igrišča.

Ta dvoboj je sicer sodil Nemec Felix Brych, ki je postal rekorder po številu tekem v ligi prvakov. Neapeljska je bila njegova 57. Prejšnji rekorder je bil Danec Kim Milton Nielsen.

V sredo bosta na sporedu še obračuna Lyon – Juventus in Real Madrid – Manchester City. Že prejšnji teden pa je Borussia Dortmund doma premagala PSG z 2:1, Atletico Madrid Jana Oblaka je bil z 1:0 boljši od branilca naslova Liverpoola, Leipzig Kevina Kampla je v gosteh pri Tottenhamu zmagal z 1:0, Atalanta Josipa Iličića pa je s 4:1 odpravila Valencio.